Пожежа в одеському таборі Вікторія з трьома загиблими дітьми: суд виправдав підозрюваних ДСНСників

Обвинувачення у службовій недбалості висунули двом інспекторам ДСНС, але суд їх виправдав

пожежа у таборі вікторія
Трагедія у дитячому таборі Вікторія трапилась ще сім років тому, але суд лише зараз поставив крапку у справі щодо працівників ДСНС

Київський районний суд міста Одеси слухав справу щодо пожежі у дитячому таборі Віткорія, яка трапилась сім років тому й призвела до загибелі трьох дітей. Суддя виправдав провідного інспектора Державної служби надзвичайних ситуацій України в Одеській області, якого прокуратура обвинувачувала у службовій недбалості. Проти іншого обвинувачуваного працівника ДСНС справу закрили за терміном давності. 

Вирок у цій справі опублікували в Єдиному державному реєстрі. Як зазначено у документі, його винесли 24 липня. 

Йдеться про трагедію, що сталася у ніч на 16 вересня 2017 року, коли в таборі Вікторія спалахнула пожежа. Тоді в корпусі перебували 42 дитини, зокрема - з хореографічного ансамблю Алель. Троє з дівчаток: Соня Мазур, Настя Кулініч і Сніжана Арпентій - загинули під час цієї пожежі, їм було було 8, 9 і 12 років. Діти, які вижили розповідали, що двері були зачиненими й вони стрибали з вікон, щоб врятуватися. 

Інспектора і начальника Київського РВ ГУ ДСНС України судили паралельно за службову недбалість. Начальника райвідділу ДСНС за клопотанням адвоката звільнили від кримінальної відповідальості у звʼязку з закінченням строків. Рішення прийнято, оскільки з моменту скоєння інкримінованих обвинуваченому дій минуло більше 5 років. Суддя справву закрив.

А інспектора Київського РВ ГУ ДСНС судили за таким же звинуваченням, але він не клопотав про закриття справи за строками. Судовий репортер повідомив подробиці судового засдіння. Журналісти зазначають, що під час нього інспектор не визнав вину і пояснив, що не перевіряв нові комплекси дитячого табору, оскільки посвідчення на перевірку його керівництво видавало виключно на старі будівлі. Говорив, що фактично не заходив на територію цих корпусів, бо під час перевірки там тривали ремонтні роботи. Крім того, зазначив, що не мав повноважень на складання рапорту про звернення до адміністративного суду щодо повного або часткового зупинення роботи закладу. Керівництво йому не доручало складати такий рапорт за результатами перевірок.

Суддя із цими аргументами погодився і вирішив, що про службову недбалість не може бути мови - адже людина не виконала обов'язків, які на неї не покладали. 

Журналісти пояснюють, якими доказами керувався суддя, аналізуючи документи. Для прикладу, за версією слідства, інспектор справді виявив деякі порушення у таборі і поро результати заступнику начальника Київського РВ ГУ ДСНС України в Одеській області. А той жодних подальших розпоряджень чи наказів з цього питання підлеглому не надав. Інспектор при цьому не мав права без згоди свого безпосереднього начальника звертатись зі службових питань до вищого керівництва. 

Пожежа в одеському таборі Вікторія з трьома загиблими дітьми: суд не знайшов винних у трагедії 1

Причину пожежі не встановили

Раніше у цій справі підозри оголосили також директору дитячого табору Вікторія та виховательці. Вона майже одразу уклала угоду про визнання винуватості. За неналежне виконання обов’язків щодо охорони життя та здоров’я дітей їй дали 3 роки позбавлення волі умовно. Директора закладу з 2018-го судять за порушення правил пожежної безпеки. 3 червня 2023-го суд за клопотанням прокурора призначив низку експертиз і з того часу справа на паузі.

Також у листопаді 2023 року Приморський районний суд Одеси за неефективність розслідування трагедії у таборі Вікторія присудив матеріальні компенсації батькам загиблих дітей. Батьки загиблих подавали цивільні позови моральної на шкоди на 2 мільйони гривень на кожного. У підсумку потерпілим були присуджені компенсації від 120 до 361 тисячі гривень.

Тоді ж відбулось повторне проведення експертиз, допитів свідків, слідчих експериментів. Але це не сприяло зʼясуванню істини по справі та призвело до розмивання відповідальності винних осіб. А досудове слідство так і не встановило причину пожежі. За висновком ДСНС, найбільш ймовірною причиною вважався ввімкнений без нагляду електрокипʼятильник. Але водночас назвалися ще три можливі причини: загоряння від джерела відкритого вогню (полумʼя сірника, свічки, тління цигарки), коротке замикання електропроводки та підпал. Є інформація, що діти скаржились, що їх легко било струмом, коли вони приймали душ у ванній кімнаті. 

Раніше Інформатор писав, що у багатоповерхівці в місті Лозова Харківської області сталася пожежа у квартирі. Всередині в цей момент знаходився маленький хлопчик, його мама та бабуся. Врятувати дитину не вдалося, дорослі вижили. 

Нагадаємо, у Львові під час пожежі у багатоповерхівці загинула шестирічна дитина та її батько. Вогнеборцям вдалося врятувати шістьох людей з будинку, що загорівся.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube