Повітряна тривога у школі: для вчителів та батьків розробили спеціальний онлайн-курс, як діяти

Як повернутися до навчання, коли закінчилась повітряна тривога

Повітряна тривога у школі: для вчителів та батьків розробили спеціальний онлайн-курс, як діяти

В умовах війни пріоритетом під час навчання в школах залишається безпека дітей, в тому числі й психологічна. Тому в Україні запустили окремий курс, під час якого можливо отримати необхідні навички. Він навчить, як правильно діяти, якщо включили сирени посеред уроку чи перерви.

Курс «Психологічна безпека дорослих та дітей під час повітряної тривоги у школі» буде корисним для всіх, хто працює з дітьми, та для батьків. Пройти навчання та отримати сертифікат можна безкоштовно на освітній онлайн-платформі Зрозуміло за посиланням. З курсу можна дізнатися:

  • як складати алгоритм дій для переходу в укриття;
  • як допомогти дитині швидко подолати панічну атаку;
  • як повернутися до навчання, коли повітряна тривога закінчилась;
  • як реагувати на різні стресові ситуації, що можуть виникнути у дитини.

Окрім теоретичного матеріалу, в онлайн-курсі багато ігор та вправ, які допоможуть приборкати тривожність і повернутись у ресурсний стан. Курс розробили у рамках програми “Безпечна школа”, яка реалізується Фондом Східна Європа у співпраці з ДСНС, Міністерством освіти і науки та Міністерством внутрішніх справ.

Як розпочався новий навчальний рік в Україні

З огляду на безпекову ситуацію в країні більшість регіонів обрали дистанційний формат освіти. Через загрозу ракетних ударів, або якщо школа знаходиться поруч з територіями, де йдуть активні дії більшість школярів навчаються онлайн. Освітній процес у школах традиційно розпочався 1 вересня і триватиме до 30 червня 2023 року.

Перед початком навчання у всіх регіонах країни активно перевіряли захисні споруди закладів освіти. До перевірок залучали фахівців ДСНС, структурних підрозділів із питань цивільного захисту, департаментів освіти і науки місцевих військових адміністрацій, органів місцевого самоврядування. Відповідно до результатів перевірок, понад 50 % закладів освіти виявилися готовими до навчання в очній формі. Щодо закладів загальної середньої освіти, то 59 % шкіл мають захисні споруди. Найвищі показники готовності до освітнього процесу у традиційному форматі є у Києві, Львівській та Чернівецькій областях.

Нагадаємо, як проходить навчання в школах у різних регіонах України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube