Перше вересня: як розпочалося навчання в школах у регіонах України

Читать на русском

Уперше за часи незалежності освітній процес розпочинається в умовах воєнного стану

Читать на русском
Перше вересня: як розпочалося навчання в школах у регіонах України

Уперше за часи незалежності освітній процес розпочинається в умовах воєнного стану

В українських школах розпочався новий навчальний рік. Але цього року він не такий, як завжди, бо триває війна. Освітній процес триватиме до 30 червня 2023 року. 

Інформатор дізнався, як розпочалося навчання у різних регіонах нашої країни. 

Цей навчальний рік усі розпочали по-різному. Хтось далеко від дому – в інших регіонах України, або в інших країнах. Деякі дистанційно, в онлайн-форматі. 

"Початок навчального року для нас є важливою датою. Ми доклали максимальних зусиль, аби розпочати його у безпечних умовах. Продовження реформи "Нової української школи", яка у цьому році стосуватиметься п’ятих класів, що розпочнуть навчання за новою програмою; вивчення іноземних мов за інноваційними методиками; уроки фізкультури по-новому; нове харчування; можливість свідомого вибору майбутньої професії за допомогою штучного інтелекту; відкриття мережі Українських освітніх хабів для тих, хто перебуває зараз за кордоном, та багато іншого чекає на українських учнів уже сьогодні", – зазначив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

У День знань у прямому ефірі спільного телемарафону відбувся Всеукраїнський урок "Повертаюся до навчання". Наприкінці трансляції стало відомо про встановлення рекорду наймасовішого уроку в Україні, який офіційно зафіксували представники "Книги рекордів України".

Харківська область 

Попри обстріли та бойові дії сьогодні Харківська область розпочала новий навчальний рік. З міркувань безпеки освітній процес відбуватиметься у дистанційному режимі. Всього цьогоріч у школах навчатиметься 214 627 дітей, в тому числі 13 496 першокласників. До війни середню освіту в області отримували 260 тисяч дітей.

Російські окупанти зруйнували на території регіону 21 школу, 210 шкіл отримали ушкодження, а на окупованих територіях опинилися 150 шкіл. Цього року в режимі онлайн працюватимуть 579 закладів загальної середньої освіти з 715.

"Ми завжди з особливою радістю зустрічали 1 вересня. Але, на жаль, під час війни, яку розв'язала російська федерація, ні про які лінійки не може йти мова, бо на першому місці у нас, звичайно, збереження життя громадян. Незважаючи на глобальні руйнування, у Харкові працюватимуть абсолютно всі школи, і сьогодні педагоги почали навчати наших дітей онлайн. Однак я сподіваюся, що наступне 1 вересня ми вже відзначимо так, як це за традицією завжди було у Харкові", - сказав мер Харкова Ігор Терехов.

Луганська область 

Освітній процес в онлайн-форматі ввели у школах 20 територіальних громад області з 26. На окупованих територіях росіяни знищують усю шкільну літературу та підручники, пов'язані з Україною

Навчальний рік планують розпочати 130 шкіл, в яких функціонуватимуть 1 344 класи та навчатимуться 28 149 учнів. Освітній процес забезпечуватиме 2 807 педагогічний працівник. Учні, які залишилися на окупованих територіях та бажають отримати загальну середню освіту за українською програмою, долучаються до інших закладів освіти громади області, де освітній процес розпочався в онлайн режимі.

На тимчасово окупованих територіях є вчителі, які готові допомагати батькам та навчати школярів за українською системою онлайн. Росіяни ж збираються "промивати мізки" нашим дітям рашистським навчанням, задля цього до окупованої Луганської області звозять "педагогів" з росії.
орки вже заявили, що школи, які вони розбомбили при наступі — відновлювати не будуть.

Запорізька область

День знань проходить у віртуальному форматі, але при цьому він все одно залишається важливою подією для багатьох людей. І хай тимчасово змінився формат викладання, проте не змінилася його суть. Адже завдяки тому, що освітня система Запоріжжя ще під час карантинів успішно пройшла випробування навчанням онлайн, наші педагоги знають, як згуртувати своїх вихованців у інтернеті та вміють доступно викладати свої предмети. Школярі, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях Запорізької області, позбавлені права навчатися за українською програмою. 

Львівська область 

У Львівській області майже 60% закладів освіти відкрилися для очного навчання, а у Львові майже всі. 54 освітні заклади області не мають укриття у своїй будівлі та поряд, через що вони здійснюватимуть навчання дистанційно. Усі інші навчатимуться очно і в змішаному форматі.

Крім того, у львівських школах ввели електронний щоденник. Це перше місто в Україні, яке запровадило єдину електронну систему для всіх шкіл. НІТ – це онлайн-сервіс, який дозволяє не лише слідкувати за успішністю дитини, але й у зручному форматі спілкуватись з адміністрацією школи та вчителями. На платформі будуть прикріпляти домашнє завдання, є відеочат, де також можна вести навчання онлайн.

Дніпропетровська область 

Заради безпеки дітей 90% громад Дніпропетровської області прийняли рішення про дистанційні уроки. Інші навчатимуть офлайн та у змішаній формі. Цього року в області понад 26 тисяч першачків, серед них і діти, які через бойові дії переїхали з інших областей. 

Донецька область 

З 24 лютого вони вже зруйнували 60 освітніх закладів у Донецькій області, пошкодили ще 554. Сьогодні школи приймуть майже 106 тисяч учнів. 5 700 із них йдуть до першого класу. 

Івано-Франківська область 

Освітяни очікують рішення обласної військово-цивільної адміністрації про офіційний дозвіл на очне навчання на Прикарпатті. Станом на 1 вересня його ще немає. У деяких школах пройшли урочистості з нагоди Дня знань.

Закарпатська область 

Попри всі труднощі, спричинені воєнним станом, у закладах освіти для 170 тисяч дітей Закарпаття пролунав дзвоник. Громади провели колосальну підготовчу роботу, щоб відвідування навчальних осередків було безпечним, а учні – ознайомлені з порядком дій у разі сигналів про можливі загрози. Сьогодні 2 500 дітей, які через бойові дії покинули домівки, здобуватимуть знання в освітніх закладах Закарпаття.

Джерело: t.me/zakarpatskaODA
Джерело: t.me/zakarpatskaODA

Тернопільська область 

У першовересневі дні школи Тернопільської області нарешті наповняться життям, дитячим сміхом і знаннями офлайн. І яким би не було рішення батьків – навчатися їхнім дітям очно чи дистанційно, це рішення правильне. Бо воно стосується вашої дитини і вашої родини. Держава гарантує освіту кожному: за партою чи за комп'ютером.

Волинська область 

Першого вересня у будь-якому населеному пункті Волині спостерігалась ранкова метушня: усі поспішали до місцевої школи зустріти початок навчального року. Соцмережі були заповнені усміхненими обличчями з урочистих лінійок. Однак напад росії забрав ці щасливі миті. Цьогоріч все інакше, але попри все навчальний рік в області стартував.

Бажаємо всім школярам успіхів у навчанні! 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.