Потрібно готуватися: керівник польського Генштабу не виключив, що Польщі доведеться воювати

Польща повинна готуватися до війни, заявив очільник Генштабу Війська Польського

Армія Польщі
Заява про потенціал противника дає зрозуміти, проти кого поляки будуть воювати

Існує висока ймовірність того, що нинішнє покоління поляків змушене буде воювати, вважає очільник Генерального штабу збройних сил Польщі Веслав Кекула. За його словами, про це свідчать події, які розгорнулися у світі. Польща повинна бути готова до війни проти окупанта, щоб відстояти власну незалежність.

Про це повідомило польське інформаційне агентство PAP та пресслужба Генерального штабу Польщі. Кекула зробив свою заяву під час відкриття 2024/2025 навчального року в Академії сухопутних військ.

"Усе свідчить про те, що ми те покоління, яке зі зброєю в руках стане на захист нашої країни. І ні я, ні хтось із вас не має наміру програти цю війну. Ми в ній переможемо", – сказав він.

Із заяви генерала можна зрозуміти, що одним з найбільших викликів він вважає демографічну кризу. А заява про потенціал противника дає зрозуміти, проти кого поляки будуть воювати.

"Темпи набору на службу не збережуться. Потенціал противника настільки великий, що ми повинні будувати набагато більшу армію, а значить, ми повинні також впроваджувати модель загальної служби... професіональних військових, територіальну оборону та солдатів у запасі", – додав Кекула.

Польща блокуватиме вступ України до ЄС і не збиватиме російські ракети та дрони

Раніше польський міністр оборони Владислав Косіняк-Камиш твердо заявив, що поляки мають намір блокувати вступ України до Євросоюзу, поки Київ не розв'яже чутливе питання про ексгумацію жертв Волинської трагедії. На думку польського міністра, зараз - найоптимальніший час для цього питання, оскільки Україна хоче потрапити до спільноти, де шанують принцип справедливості та людської гідності. Щодо питання військової допомоги Києву від Варшави - Косіняк-Камиш наголосив, що воно не є дискусійним - Польща допомагатиме Україні, бо це входить до сфери її національних інтересів.

Також Польща не розглядає можливість допомагати Україні у знищенні російських ракет і безпілотників. Водночас сусідня країна знає, що Київ очікує від неї на співпрацю в цьому питанні. Проте у Варшаві вважають, що українські Сили оборони мають відбиватися від загроз з неба самотужки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube