У Міноборони Польщі зізналися, що в Альянсі панує великий скепсис, і ніхто не хоче приймати таке рішення
Польща, як і раніше, не має наміру збивати російські ракети над українською територією. Для таких дій потрібна згода НАТО, але в Альянсі немає прихильників подібної ідеї. Про це розповів віцепрем'єр-міністр та міністр національної оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш.
Глава Міноборони Польщі 28 серпня у коментарі PAP наголосив, що в країнах НАТО з цього питання панує "великий скепсис". Він підкреслив, що "жодна країна одноосібно не прийматиме таких рішень".
"Я не бачу в НАТО прихильників, щоб це рішення ухвалювалося", - зазначив він.
27 серпня президент України Володимир Зеленський під час пресконференції вкотре заявив, що хотів би допомоги від Варшави зі збиванням ракет, які йдуть курсом у бік Польщі, принаймні над західною частиною України. Польща поки що не застосовувала свої системи ППО навіть у тих випадках, коли російські ракети та дрони залітали в її повітряний простір. Останній такий інцидент зафіксовано 26 серпня.
Косиняк-Камиш відповів, що не здивований, чому Зеленський наголошує на важливості такого рішення, адже така його роль. Проте, за його словами, роль міноборони Польщі – "ухвалювати рішення на користь польської держави".
Президент України Володимир Зеленський і раніше неодноразово заявив, що партнери України зі складу НАТО повинні підіймати свої літаки та збивати російські ракети, які убивають українців. На його думку, це буде захист цивільного населення, а не втягування НАТО у війну з росіянами.
Участь польських Військово-повітряних сил у відбитті російських ракетних атак на території України не втягне Польщу у війну, впевнений Зеленський. Влада готова підписати документи про те, що НАТО не нестиме відповідальності, якщо збита ракета РФ впаде в Україні. Країни альянсу мають допомогти у знищенні російських цілей, адже одного разу вони можуть впасти на мирних громадян в Європі.
Також Зеленський заявив, що вважає справедливим, якщо Польща буде збивати російські ракети, бо цьому є також економічні причини: деякі ракети РФ летять до українських газосховищ поблизу кордону. Адже в результаті атак взимку без газу можуть залишитися і наші сусіди, зокрема Польща.
У травні речник міністерства закордонних справ Польщі Павло Вронський зазначив, що Україна вже зверталася з такою ініціативою до Польщі. Уряд, за його словами, наразі розглядає можливість збивати російські ракети над територією України. Проте практичних рішень у цій справі поки що немає.
У липні Владислав Косіняк-Камиш наголошував, що Польща не збиватиме російські ракети, які прямують у бік Західної України, без узгодження з усіма країнами НАТО. Він підкреслив, що такого консенсусу наразі немає, і звернув увагу на позицію Білого дому, який заявив, що не бажає ескалації конфлікту. Але міністр зазначив, що у випадку, якщо ракети пролетять над територією Польщі, будуть застосовуватися "інші процедури".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.