Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш повідомив, що інструктори були готові розпочати навчання ще 1 вересня, але на той час добровольців було недостатньо
У Польщі стартують навчання добровольців Українського легіону. Станом на 4 жовтня до нього долучилось 300 громадян, чого достатньо для початку тренувань. Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш підкреслив, що інструктори були готові узятися за вишкіл ще 1 вересня, але на той час охочих долучитися до легіону бракувало, тому початок підготовки затягнувся.
Про те, що у Польщі стартують навчання добровольців "Українського легіону" повідомило видання PAP. Зазначається, що тепер поляки очікують на позитивний результат тренувань.
"Тоді не було достатньо охочих. Я розумію, що зараз Україна вжила заходів щодо інформування, вербування та просування цього процесу, тому ми розраховуємо на результати", – сказав очільник Міноборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш.
На запитання журналістів, скільки охочих вступити до "Українського легіону", він відповів про 300 осіб.
"Колись чув про цільову чисельність однієї бригади, але поки що значно менша, я чув про 300 осіб", - повідомив польський міністр.
Заступник міністра Залевський додав, що цього тижня українське консульство в Любліні розпочало набір українських добровольців.
"Якщо буде створено першу групу з кількох сотень добровольців, ми негайно їх навчимо", — сказав він.
Залевський нагадав, що Польща в рамках навчальної програми ЄС підготувала понад 20 тис. українських бійців.
"Ми повністю усвідомлюємо, що обороноздатність України та стійкість Української держави мають вирішальне значення для нашої безпеки. Тому ми всіляко підтримуємо Україну", - зазначив він.
Залевський також підкреслив, що Польща продовжить працювати над тим, щоб передати Україні необхідне озброєння, зокрема вона братиме участь у закупівлі боєприпасів для ЗСУ.
Раніше польський міністр оборони Владислав Косіняк-Камиш твердо заявив, що поляки мають намір блокувати вступ України до Євросоюзу, поки Київ не розв'яже чутливе питання про ексгумацію жертв Волинської трагедії. На думку польського міністра, зараз - найоптимальніший час для цього питання, оскільки Україна хоче потрапити до спільноти, де шанують принцип справедливості та людської гідності. Щодо питання військової допомоги Києву від Варшави - Косіняк-Камиш наголосив, що воно не є дискусійним - Польща допомагатиме Україні, бо це входить до сфери її національних інтересів.
Також Польща не розглядає можливість допомагати Україні у знищенні російських ракет і безпілотників. Водночас сусідня країна знає, що Київ очікує від неї на співпрацю в цьому питанні. Проте у Варшаві вважають, що українські Сили оборони мають відбиватися від загроз з неба самотужки.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.