Потрібна гарна пропаганда мобілізації: майор "Азову" розповів, як слід залучати людей у військо

Читать на русском

Начштабу 12 бригади "Азову" Богдан Кротевич ("Тавр") вважає, що Україна має системні помилки в мобілізаційному процесі

Читать на русском
Мобілізація в Україні
У ЗСУ не слід гнати насильно - треба робити службу там бажаною та престижною

Начштабу 12 бригади "Азову" Богдан Кротевич ("Тавр") вважає, що Україна має системні помилки в мобілізаційному процесі

Українська держава має змінити свої підходи до мобілізації. У військо не слід заганяти примусово - навпаки, слід робити службу там максимально престижною та бажаною, пропагандувати вступ до ЗСУ. Навіть росіяни вже навчилися це робити.

Про це розповів майор, начальник штабу 12 бригади спецпризначення "Азов" Богдан Кротевич (позивний "Тавр"). Своїми думками про те, як слід проводити мобілізацію, боєць поділився в етері "1+1" у розмові з ведучою Наталією Мосейчук. 

На погляд "азовця", Україні слід працювати в контексті мотивації вступу до війська. Людей треба залучати за допомогою пропаганди - в нейтральному сенсі цього слова. 

Навіть наші вороги вже зрозуміли, що примус дає не ті результати, які хотілося б. Тепер в росії розгорнута широкомасштабна кампанія з мобілізації до лав військ рф. Обіцяють гідний соцпакет, гроші тощо - і це працює. В Україні ж такого немає, каже "Тавр".

"В нас немає взагалі – і це дуже погано – мотиваційних роликів щодо вступу до армії. А в російській федерації вони є, там почалась пропагандистська мобілізаційна програма. Вони кажуть: "Повернемо Київ, Одесу"... Тобто вони пропагандою закликають людей вступати в армію. Також додають туди, що всі учасники так званої "СВО" отримають земельні ділянки, і в них це працює", – розповів Кротевич. 

Він зазначає при цьому, що українці в цілому жили заможніше за мешканців рф. Через це росіяни охочіше йдуть воювати за високі по їхнім міркам зарплати - на відміну від українців, які ще подумають, чи робити це. 

"В Україні в середньому життя набагато вище, ніж у росії. І через це людина частіше замислюється, чи йти їй в армію, чи ні. Тут все добре, можу випити кави, можу сходити в магазин, купити собі поїсти – наче все нормально і ракета наче не прилітає", – пояснив боєць "Азову".

Українцям для вступу у військо потрібна правильна мотивація, каже "Тавр". Тобто слід нагадувати про те, за що воюють ЗСУ, навіщо вони це роблять та яка альтернатива, якщо все це припинити. 

"Потрібна мотивація. Тобто людині треба нагадувати, чому вона повинна воювати. Ось ці всі коментарі під постами типу "ви воюєте там за олігархів", "хай діти народних депутатів воюють" – ні, ми воюємо за Україну, за друзів, які загинули, за друзів, які живі, за рідних", – каже "Тавр".

На його переконання, на сьогодні держава не працює над пропагандою мобілізації. Саме через це ми маємо ті проблеми з поповненням війська, які маємо. 

"В нас на державному рівні немає таких посилів, які треба постійно повторювати. Тобто просто "вступай в ЗСУ" – це не заклик. "Йди захищати" – це заклик. "Йди звільняти" – це заклик. По мобілізації треба, щоб держава працювала, бо держава зараз не працює на пропаганду вступу в армію", – резюмував Кротевич.

Мобілізація в Україні: виклики та проблеми

Нагадаємо, що масовий призов чоловіків до лав ЗСУ не припиняється в нашій державі з 24 лютого 2022 року. Станом на зараз у війську перебувають близько мільйона осіб, з яких близько 50 тисяч - жінки, а всі інші - чоловіки. 

Військові, хоча й визнають проблеми з мобілізацією, кажуть все ж, що поки що людей більш-менш вистачає. Однак певна кількість чоловіків намагається уникнути отримання повістки. Останні ж іноді вручаються в неправомірний та насильницький характер, що спричиняє зростання рівню суспільної напруги. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.