Посол України в Польщі розтлумачив загальну концепцію Сил оборони, яка полягає в тому, щоб верифікувати усіх військовозобов'язаних, зрозуміти, скільки їх і де вони взагалі є
Після серії повідомлень про можливість ідентифікації українських військовозобов'язаних за межами країни, дипломати розкрили важливі деталі. Зокрема, надзвичайний та повноважний посол України в Республіці Польща Василь Зварич повідомив, що Міністерство закордонних справ очікує пояснень від Міністерства оборони щодо виконання положень нового Закону. Але наразі можна сказати, що наміру видачі повісток за кордоном немає.
Про це Зварич повідомив в ексклюзивному коментарі для ТСН.ua. За його словами, загальна стратегія Сил оборони полягає в ідентифікації всіх військовозобов'язаних, встановленні їх кількості та місцеперебування. Наразі також немає планів залучення українських територіальних центрів за кордоном для здійснення повноважень щодо оповіщення українців.
Так само роз'яснював і народний депутат Федір Веніславський, який пояснив, навіщо чоловіки за кордоном повинні оновити свої особисті дані в консульствах, як це передбачає новий закон про мобілізацію. Він запевнив, що це не тягне за собою вручення повістки, бо ТЦК не мають таких можливостей за межами України. Але військкоми хочуть знати, скільки чоловіків перебувають за кордоном, щоб дарма не шукати їх тут.
Нагадаємо, що ще до того, як президент Володимир Зеленськимй підписав закон, у багатьох містах Європи українські чоловіки вишикувались у величезні черги до ДП Документ, щоб встигнути оформити документи без військового квитка. Адже після того, як новий закон про мобілізацію вступить у дію, консульські послуги для них обмежать. Без військового квитка не можна буде обміняти застарілий паспорт громадянина України чи будь-які інші документи на нові.
Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський підписав закон №10449 "Про внесення змін до деяких законів України з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації" у вівторок, 16 квітня, тобто того ж дня, коли законопроєкт направили йому на підпис. Основні його положення вступлять у дію після 16 травня 2024 року.
Як повідомляв Інформатор, у Раді пояснили - вчинення консульських дій у закордонних дипломатичних установах України для чоловіків 18 - 60 років буде здійснюватись лише при за умови наявності у вказаних осіб військово-облікових документів. Просто кажучи, навіть якщо людина давно живе за кордоном і у неї завершується термін дії українського паспорта - нового їй не видадуть, допоки вона не владнає питання з військовим квитком.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.