За словами дипломата Ярослава Гузи, Польща остаточно не визначилася з тим, що робити із українськими чоловіками призовного віку
Українських чоловіків призовного віку навряд чи будуть примусово повертати з Польщі. Посол Польщі Ярослав Гузи сумнівається в тому, що Варшава силою буде проводити якісь дії, аби змусити іноземців виконувати свій громадянський обов'язок. Щоправда, дискусії з цього питання в країнах ЄС ще точаться.
Як повідомив польський дипломат в інтерв'ю Укрінформу, Польща остаточно не визначилася з тим, що робити із чоловіками призовного віку, адже там, на відміну від інших країн Європи, проживають мільйони українців. Водночас, на думку посла, депортації є малоймовірними.
"Досить важко уявити, що польська влада повертатиме чоловіків призовного віку в Україну силою. Такого не станеться", - заявив посол Польщі в Україні Ярослав Гузи.
Водночас, як зазначив польський дипломат, в уряді Польщі є "різні думки щодо цього". Наразі Варшава не має конкретної відповіді на те, що робити з українськими військовозобов'язаними. При цьому він наголосив, що Варшава чудово розуміє ситуацію, в якій опинився український уряд.
"У нас схожий історичний досвід: якщо триває війна, треба захищатися. Але на практиці не всі люди готові це робити. Пам’ятаю, як на початку повної масштабної війни багато українських чоловіків поверталися в Україну. Але я розумію, що всі добровольці вже це зробили. Можливо, допоможуть якісь стимули", - зазначив дипломат.
Гузи також додав, що він особисто впевнений, що захищати Батьківщину це обов’язок. Але в той же час він уусвідомлює, що його особиста думка не означає, що "він радив би комусь примушувати воювати тих, хто не хоче повертатися в Україну".
Українським біженцям у Польщі продовжать захист. Наразі він діє до 30 червня. Тимчасовий захист також обіцяють надати й українцям без паспорта, хоча ще 25 квітня в країні заявляли про протилежне.
За словами віцепрем'єрки Ольги Стефанишиної, ніякого примусового повернення військовозобов'язаних українців з-за кордону не буде. Оновлення даних в ТЦК не означає автоматичного призову та відправки на фронт. Це робиться задля оцінки мобілізаційного потенціалу України.
При цьому радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк впевнений, що рано чи пізно буде прийнято загальноєвропейське рішення щодо повернення в Україну військовозобов'язаних чоловіків. Для цього будуть потрібні довгі дискусії, проте Європа врешті-решт прийде до єдиного вірного рішення.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.