Як українцям отримати довгострокову візу типу D у Польщі

Українцям пояснили, як отримати візу в Польщі для тривалого перебування - Новини України

Що треба робити українцям для отримання візи в Польщі для тривалого перебування
Польща

Для того, щоб тривалий час перебувати в Польщі, потрібно мати візу типу D. Наприклад, якщо йдеться про працевлаштування або навчання на території країни. Така віза видається терміном до року.

Як передає Хвиля, польська віза типу D дозволяє перебувати в країні протягом усього терміну дії візи. Також це дає право перебувати на території країн Шенгенської зони до трьох місяців протягом півроку.

Що потрібно зробити для отримання такої візи:

  • Знайти найближче до місця проживання консульство Польщі та отримати інформацію про вимоги для отримання візи;
  • Заповнити та надіслати заявку на візу;
  • У заявці  вказати особисту інформацію, мету поїздки, плановані дати поїздки та іншу інформацію, яка може знадобитися для розгляду заявки;
  • Надати необхідні документи (зазвичай потрібно надати паспорт, фотографії, запрошення з Польщі та інші документи, які можуть підтвердити ваші наміри повернутися до України після поїздки до Польщі);
  • Сплатити консульський збір;
  • Чекати на рішення за заявкою (найчастіше заявка розглядається протягом декількох тижнів; у випадку якщо ваша заявка буде схвалена, вам видадуть візу, яка дозволить вам в'їхати до Польщі на певний термін).

Слід зазначити, що у Польщі є кілька різних видів національних віз:

  • Віза D – для людей, які планують перебування в Польщі понад 90 днів, включаючи студентів, працівників та бізнесменів;
  • Віза на підставі карти поляка - для іноземних громадян, які мають предків, що походять із Польщі або були громадянами Польщі, та які хочуть відвідати країну для знайомства з її культурою чи історією;
  • Віза на підставі шлюбу з громадянином Польщі – для іноземних громадян, які перебувають у шлюбі з громадянами Польщі, які хочуть відвідати або залишитись у Польщі на тривалий період часу.

У Польщі не готові до масового повернення українців   

Раніше глава польського МЗС Радослав Сікорський заявив, що Київ мав першим проявити ініціативу в питанні повернення українців. Він зазначив, що  усвідомлює, що Україна потребує своїх захисників, щоб захищати країну від російського ворога. Проте, на його думку, допомога в їх транспортуванні з Польщі для Варшави є етично неоднозначною.   

За словами Сікорського, йдеться також про спеціальні документи, якими були б врегульовані питання військової служби. Водночас Київ пропонував скасувати виплати тим, хто не має таких документів. Сікорський заявив, що такий підхід цікавий.   

"Йшлося, щоб вони мали довідку для своїх громадян про те, що хтось має врегульовані стосунки з військовою службою. І просили, щоб соціальні виплати на рівні ЄС не поширювалися на людей, які не мають такої довідки. Цікава ідея", - додав він.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube