Порушення мовного закону: омбудсмен отримав 605 скарг від українців

Читать на русском

З 16 січня сфера обслуговування перейшла на українську мову

Читать на русском

З 16 січня сфера обслуговування перейшла на українську мову

До секретаріату уповноваженого із захисту державної мови надійшло 605 скарг і звернень громадян. Порушення фіксують і в міських радах.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на прес-центр мовного омбудсмена .

"З 16 січня по 11 лютого 2021 року до Уповноваженого з захисту державної мови щодо захисту прав на отримання інформації та послуг державною мовою звернулося 605 громадян з різних куточків України", - йдеться в повідомленні.

Найбільше звернень і скарг продовжує надходити з Києва та Київської області (276). У східних, південних і західних регіонах України - незначна кількість можливих порушень (Луганська область - 7, Миколаївська - 6, Донецьк - 4, Тернопільська - 4, Херсонська, Рівненська, Івано-Франківська, Закарпатська, Хмельницька області - по 2 звернення).

Переважна більшість (281) звернень стосується відсутності української версії веб-сайтів інтернет-магазинів. Ще 126 громадян поскаржилися на порушення своїх прав в користуванні державною мовою в сфері обслуговування. Найбільше таких порушень (53) виявлено киянами.

До омбудсмена продовжує надходити інформація про використання недержавної мови деякими депутатами місцевих рад міст Миколаєва, Одеси, Дніпра, Запоріжжя, а також про можливі порушення мовного законодавства в сфері освіти.

Нагадаємо, мовної омбудсмен повідомив про хакерську атаку на мережеву інфраструктуру секретаріату. Крім того, що потрібно знати і робити в разі відмови обслуговувати вас на державну мову.

Раніше Інформатор писав, як безкоштовно підтягнути рівень української мови.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.