«За моєю оцінкою, я не думаю, що ми досягнемо тут прориву, доки президент [ред. - Трамп] і президент Путін не будуть взаємодіяти безпосередньо з цього питання.»
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
З 16 січня сфера обслуговування перейшла на українську мову
До секретаріату уповноваженого із захисту державної мови надійшло 605 скарг і звернень громадян. Порушення фіксують і в міських радах.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на прес-центр мовного омбудсмена .
"З 16 січня по 11 лютого 2021 року до Уповноваженого з захисту державної мови щодо захисту прав на отримання інформації та послуг державною мовою звернулося 605 громадян з різних куточків України", - йдеться в повідомленні.
Найбільше звернень і скарг продовжує надходити з Києва та Київської області (276). У східних, південних і західних регіонах України - незначна кількість можливих порушень (Луганська область - 7, Миколаївська - 6, Донецьк - 4, Тернопільська - 4, Херсонська, Рівненська, Івано-Франківська, Закарпатська, Хмельницька області - по 2 звернення).
Переважна більшість (281) звернень стосується відсутності української версії веб-сайтів інтернет-магазинів. Ще 126 громадян поскаржилися на порушення своїх прав в користуванні державною мовою в сфері обслуговування. Найбільше таких порушень (53) виявлено киянами.
До омбудсмена продовжує надходити інформація про використання недержавної мови деякими депутатами місцевих рад міст Миколаєва, Одеси, Дніпра, Запоріжжя, а також про можливі порушення мовного законодавства в сфері освіти.
Нагадаємо, мовної омбудсмен повідомив про хакерську атаку на мережеву інфраструктуру секретаріату. Крім того, що потрібно знати і робити в разі відмови обслуговувати вас на державну мову.
Раніше Інформатор писав, як безкоштовно підтягнути рівень української мови.