Очільник МВС назвав суму, через яку нікому не захочеться порушувати закон
Міністерство внутрішніх справ пропонує ввести штрафи для закладів які працюють у комендантську годину. Сума, про яку йдеться, вражає - це до 680 тисяч гривень. Але тільки так можна боротися з порушниками закону, вважають в МВС та розробляють відповідний законопроєкт.
Про космічні штрафи для ресторанів і нічних клубів розповів Ігор Клименко, міністр внутрішніх справ України. В ефірі національного телемарафону від середи, 11 жовтня він повідомив, що пропозицію поліції незабаром розглянуть у профільному комітеті Верховної Ради.
"Ми говоримо про контроль та обмеження їх роботи в ті часові режими, які були встановлені військовим командуванням чи військовим керівництвом. Ми пропонуємо встановити штрафи для власників цих закладів та ФОПів. Ми пропонуємо, щоб штрафи становили 34-170 тисяч гривень за перше порушення, і за повторні порушення протягом року - 340-680 тисяч гривень. Але це на розгляд законодавців і я думаю, що найближчим часом Рада це розгляне", - заявив Клименко.
Головний поліціянт України вважає, що треба чітко визначитись з тим, які повноваження може застосовувати поліція до порушників. За його словами, під час воєнного стану потрібні зміни до Адміністративного кодексу України щодо власників ресторанів та нічних клубів, які порушують комендантську годину.
Нагадаємо, що комендантська година діє у Києві та більшості областей України з опівночі до 05:00 години. Але є винятки - у Херсоні вона починається вже з 20.00 години, а у Полтавській, Запорізькій, Сумській областях - з 23:00 години. Але якщо на початку війни люди суворо дотримувались правил, то нині в областях, віддалених від лінії фронту, порушень дуже багато. Таксі їздять, компанії гуляють, нічні заклади працюють.Та й не лише у них. Відомо, що ресторани Дніпра, Харкова, Одеси працюють навіть уночі при тому, що "прильоти" на ці території від ворога не є рідкістю. Про Київ, Львів, Ужгород годі й говорити. І штрафи людей не лякають, адже вони не є обтяжливими для власників бізнесу.
Раніше, відповідаючи на питання, чи взагалі є сенс у комендантській годині, Ігор Клименко відповів ствердно. він пояснив, що підтримання дисципліни та профілактика злочинності під час воєнного стану - речі необхідні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.