У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
У мережі показали, як кияни порушують правила комендантської години
Чимало киян досі порушують комендантську годину і гуляють містом вночі. При цьому низка закладів теж не закривається попри правила, згідно яким після 22 години потрібно завершувати роботу.
Про це свідчить відео "Украина Сейчас". Журналісти відправилися разом з правоохоронцями в нічний рейд та показали, що відбувається в центрі столиці після опівночі. Репортаж показує, що далеко не всі кияни виконують правила воєнного стану.
Так, після 22 години, коли всі заклади повинні були закриватися, деякі все ще працювали. Одна з адміністраторок бару зазначила поліцейським, що після 22 години заклад не працює, але гості можуть завершувати свою вечерю (тобто, гостей ніхто не виганяє). В результаті правоохоронці провели профілактичну бесіду та пояснили працівникам закладу, що це порушення правил.
Водночас після опівночі, коли діє комендантська година, в центрі Києва теж було чимало машин та людей. Одну з компаній, яка гуляла містом, правоохоронці все ж затримали. Молоді люди виправдовувалися тим, що в них не вийшло своєчасно замовити таксі. При цьому поліцейські нагадали, що після 00:00 люди вже повинні знаходитися вдома, а не тільки добиратися туди.
Слід зазначити, що вільне переміщення під час комендантської години дозволено лише тим, у кого є спеціальна перепустка. В інших випадках за відмову від виконання законного розпорядження або вимоги правоохоронців громадянам загрожує штраф, громадські або виправні роботи, або адміністративний арешт на 15 діб. Якщо людина чинить опір, то можна отримати штраф від 17 до 34 тисяч гривень, або позбавлення волі до п'яти років.
Також варто пам'ятати, що від час воєнного стану важливо завжди мати при собі документи, які підтверджують особу: правоохоронці мають право перевірити документи.
Також раніше нагадували, що комендантська година діє практично на всій підконтрольній території України. Під час воєнного стану також заборонені мітинги або інші масові заходи. Крім того, в цей період правоохоронці мають право на перевірку документів, огляд речей, автомобілів та житла.
Також Державне агентство з питань туризму дало рекомендації українцям щодо літнього відпочинку під час воєнного стану. Експерти нагадали, що сплави, походи, прогулянки та екскурсії по маршрутах біля критичної інфраструктури, військових та стратегічних об’єктів – заборонені по всій Україні. Крім того, варто утриматися від подорожей на територіях, які були під окупацією.
Нагадаємо, раніше експерти пояснювали, які є правила видачі повісток під час воєнного стану.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.