Попри прогнози експертів пальне в Україні дорожчає: чи планує АМКУ щось з цим робити

У відомстві підкреслили, що ціни на нафтопродукти не підлягають державному регулюванню

АЗС Фото: Інформатор
АЗС Фото: Інформатор

Антимонопольний комітет України не бачить підстав розслідувати факти підвищення цін на пальне в України, яке відбулося у червні на фоні загострення конфлікту між Ізраїлем і Іраном. Про це РБК-Україна повідомили в АМКУ у відповідь на запит видання.

"Наразі у Комітету відсутні підстави для здійснення заходів контролю в частині цінового моніторингу ринків світлих нафтопродуктів (пального)", - йдеться у відповіді АМКУ.

У відомстві підкреслили, що ціни на нафтопродукти не підлягають державному регулюванню.

"Вільна конкуренція на ринку передбачає передусім вільне ціноутворення, коли ціна формується як показник рівноваги між попитом і пропозицією. До повноважень Комітету не належить здійснення цінового моніторингу ринків світлих нафтопродуктів (пального)", - повідомили в АМКУ.

Коли зросли ціни на пальне

Ціни на бензин та дизель Україні зросли на 6-7% в перші дні загострення конфлікту Ізраїлю та Ірану, яке почалося 13 червня. Тоді світові ціни на нафту різко збільшилися, що мало привести до подорожчання нафтопродуктів. Середні роздрібні ціни в Україні на кінець червня на бензин А-95 становили 58,92 гривень, на дизельне пальне - 55,88 гривень за літр.

Експерти назвали таке подорожчання безпідставним і спекулятивним, оскільки ціни було піднято на паливо, яке закуповувалось мережами ще до загострення конфлікту, тобто без урахування фактора його впливу на ринок. Ефект від підвищення цін на нафту в ціні нафтопродуктів в Україні міг з'явитися лише під кінець червня. Після послаблення конфлікту між Ізраїлем і Іраном наприкінці червня ціни на нафту знизились, але ціни на пальне в Україні значно не змінилися.

Ціни не знижуються

На початку липня ціни на нафту залишаються на відносно високому рівні. Відповідно, ціни на пальне тез суттєво не змінюються. Вартість бензину А-95 в Україні на 7 липня іноді перевищує 60 гривень за літр, дизельного пального - 56 гривень за літр.

Ціни на пальне у мережевих АЗС України

Image Оновлено станом на 07.07.2025
А95+
А95
ДП
ГАЗ
KLO
60.99
59.59
57.99
34.2
SOCAR
63.82
60.66
57.82
34.65
WOG
64.99
61.99
58.99
35.98
БРСМ-Нафта
-
54.22
50.86
32.92
ОККО
64.99
61.99
58.99
35.99
Укрнафта
61.99
58.99
54.99
33.99

На ціни на пальне також впливає і курс євро, який наближається до 50 грн за 1 євро. "Зростає нафта, ще більше зростає паливо у світі, плюс високий курс євро. Думаю поки змін по цінам на пальне особливих не буде", - зазначив директор консалтингової компанії "А-95" Сергій Куюн.

Як раніше повідомляв Інформатор, ціни на бензин на вітчизняних АЗС протягом трьох тижнів - місяця повернуться майже до рівня, який був перед початком ірансько-ізраїльської війни. Такий прогноз зробив засновник групи компаній "Прайм" Дмитро Льоушкін.

Голову АМКУ Павла Кириленка судитимуть за незаконне збагачення на понад 72 млн грн

Спеціалізована антикорупційна прокуратура передала до суду обвинувальний акт щодо очільника Антимонопольного комітету України Павла Кириленка. Йому інкримінують незаконне збагачення на суму понад 72 мільйони гривень. Окрема стаття - подання недостовірних даних у деклараціях.

Як повідомляє НАБУ, у період з 2020 по 2023 рік Кириленко, перебуваючи на посаді голови Донецької обласної військової адміністрації, оформив на родичів дружини 21 об'єкт нерухомості та автомобіль класу люкс - BMW X3. Серед активів, які, за версією слідства, посадовець набув без підтверджених доходів:

  • 7 квартир у Києві та Ужгороді загальною площею 688,5 кв. м;
  • житловий будинок під Києвом площею понад 220 кв. м та дві земельні ділянки;
  • 2 гаражі;
  • 6 паркомісць;
  • 3 нежитлові приміщення площею понад 190 кв.м;
  • автомобіль BMW X3.

Різниця між задекларованими доходами Кириленка та його родини та вартістю вказаного майна, за оцінками слідства, становить 72,1 млн грн. Провадження було відкрито на основі журналістського розслідування програми "Схеми" (проєкт Радіо Свобода), опублікованого у березні 2024 року.

У ньому йшлося, що родина Кириленка придбала низку об’єктів нерухомості та автівок на понад 70 млн грн, не маючи відповідних офіційних джерел доходу. Сам очільник АМКУ пояснив походження коштів так:

"Джерело статків - це стартовий капітал родини, який був сформований у 90-ті роки, коли бабуся його майбутньої дружини вигідно продала акції заводу "Стирол" у Горлівці, отримані нею як працівницею заводу", - заявив Кириленко в коментарі журналістам.

Утім, підтвердження цим даним знайти не вдалося. Після розслідування Кириленко вніс до декларації квартиру в Києві площею 200 кв. м вартістю 6,2 млн грн, оформлену на 77-річну бабусю дружини. Натомість авто BMW, яким користується його дружина, залишилось не задекларованим.

 Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube