Чи чекати у липні євро по 50 гривень та долар вище 42 гривень: курсовий прогноз

В базовому сценарії по долару у липні ймовірні коливання в діапазоні 41,5-42,7 грн, по євро – в межах 48-50 грн

Фінансовий аналітик Андрій Шевчишин
Фінансовий аналітик Андрій Шевчишин

Суттєвих змін курсу до кінця липня очікувати не варто, оскільки у НБУ залишається достатній арсенал інструментів для стримування коливань. Так вважає фінансовий аналітик Андрій Шевчишин

“Сезонно липень супроводжується повільним послабленням гривні, яке триває десь до 20-х чисел місяця. Початок податкового періоду в останню декаду липня стабілізує ринок та навіть призводить до відкату курсу гривні до долара через зростання пропозиції валюти. Такий тренд може тривати навіть до кінця першого тижня серпня. Проте загалом у липні, як правило, гривня демонструє послаблення”, - каже Андрій Шевчишин.

Аналітик називає основні фактори, які впливатимуть на курсову обстановку: 

  • Врожай: з початком жнив з’явиться розуміння, чого чекати від "побитого" заморозками та посухою агросектору. Плюс до кінця липня очікується фінальне рішення щодо розміру квотування ЄС українського сільськогосподарського експорту. До речі, НБУ також слідкує за ситуацією в АПК і готовий переглядати монетарну політику, якщо ситуація буде погрожувати посиленням інфляції.
  • Прогнозоване сповільнення темпів інфляції у липні через вичерпання впливу зростання цін на електроенергію для населення (+56% у червні 2024 року) може додати НБУ більше можливостей й сміливостей для послаблення курсу, який не буде тиснути на річні темпи інфляції.
  • Завершення відстрочки із запуску мит США щодо ЄС, яке заплановане на 9 липня. Ця дата може змінити ситуацію на світовому ринку по парі EUR/USD. 
  • Перегляд облікової ставки, яке НБУ може прийняти 24 липня. Значний обсяг погашення валютних ОВДП, який у липні сягне 660 млн дол. Важливо, що Мінфін не планує активних нових валютних запозичень, тобто, валюта буде фактично виведена з ринку. А на додачу до цього ще й діють обмеження на купівлю валютних ОВДП.
  • Можливі кадрові перестановки в Кабміні, чутки про які циркулюють вже деякий час. Навряд чи це суттєво вплине на валютний ринок, але може додати йому нервозності.

“Таким чином, в базовому сценарії по долару у липні ймовірні коливання в діапазоні 41,5-42,7 грн, по євро – в межах 48-50 грн. Якщо пара євро/долар буде зростати (очікується до 1,2 EUR/USD), НБУ буде намагатись регулювати коливання євро через контроль динаміки долара. У випадку стабілізації й відкату EUR/USD на світовому ринку, Нацбанк навпаки може відтягнути долар до 42,7 грн. Втім, НБУ залишається головним гравцем ринку з достатнім арсеналом засобів для стримування коливань згідно політики керованої гнучкості”, - каже Андрій Шевчишин.

Курс валют на сьогодні

Image Дізнайтесь актуальну інформацію станом на 07.07.2025
Валюта
Покупка
Продаж
usd
41.8
41.8
eur
49.03
49.03
Всі новини про гроші

Як раніше повідомляв Інформатор, Андрій Шевчишин вважає, що головна порада для українців, що хочуть зберегти заощадження - це диверсифікація. Порада для тих, хто бажає стабільності і низький ризик - це депозити і ОВДП. Той, хто розглядає довгострокові, більш молодий і більш активний, так він може розглядати інші інструменти, в тому числі й криптовалюти, як довгострокову інвестицію, але не заграваючи з великим об'ємом інвестицій саме в цю позицію. Є нерухомість, є золото, є земля, є акції міжнародні, адже зараз є обмеження на інвестиції.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube