Попри підтримку НАТО в Україні є проблеми з артилерією — NYT

Читать на русском

Світ продовжує Силам оборони у боротьбі за свободу

Читать на русском
Попри підтримку НАТО в Україні є проблеми з артилерією — NYT
Україна має проблеми з артилерією навіть з підтримкою НАТО

Світ продовжує Силам оборони у боротьбі за свободу

26-го листопада The New York Times проаналізував ситуацію на фронті в Україні та постачання зброї від країн НАТО. Не дивлячись на те, що зброя надходить нам регулярно, ми все ще маємо чималу нестачу артилерії. Це пов'язано з обсягами виробництва та накопичення зброї іншими країнами, а також із політичними перешкодами.

Про це NYT розповіло у своєму спеціальному матеріалі. До цього цивілізований світ вважав неможливою війну такого масштабу, яка розгортається в Україні. Через це навіть країни НАТО та США мають доволі обмежені запаси зброї, військової техніки та конкретно – артилерії. Відповідно, і віддати нашій державі всі запаси (чи навіть більшу частину) ніхто не бажає, адже це послабить власний захист.

Неготовність Заходу до війни такого масштабу призвела до того, що НАТО фактично намагається і тримати на рівні підтримку України, і поповнити власні запаси зброї. Звичайно, того, що встигають надати нам, просто недостатньо, адже темпи використання артилерії та зброї значно більші, ніж її виготовлення чи передача.

У підсумку, наші партнери просто намагаються знайти застаріле обладнання та артилерію, а також снаряди до них, аби можна було віддати Україні. З кожним днем дефіцит таких видів озброєння тільки збільшується, і знайти вдається все менше. Водночас постачання сучасних одиниць озброєння сильно обмежене.

Через це почалися активні пошуки рішень. Річ у тому, що передати снаряди, до прикладу, нам можуть лише до наявного озброєння. Здебільшого, це артилерія радянського зразка. Через такі обмеження боєприпаси стали вичерпним ресурсом, який залежить від збереженої на складах кількості боєголовок. НАТО навіть розглядало питання відновлення деяких старих заводів, аби виробляти боєприпаси застарілих калібрів.

Звичайно, нам передавали також і більш сучасні одиниці артилерії. Проте, до прикладу, проблема з такою технікою від НАТО полягає в тому, що артилерія Альянсу здебільшого не може працювати на снарядах інших країн. Таким чином, можливість використання цієї артилерії напряму залежить від обсягів постачання саме з НАТО.

«Крім того, виникає проблема законного експортного контролю, який визначає, чи можна відправляти зброю та боєприпаси, продані одній країні, до іншої країни, яка перебуває у стані війни. Саме тому швейцарці, які заявляли про нейтралітет, відмовили Німеччині в дозволі на експорт в Україну необхідних зенітних боєприпасів швейцарського виробництва та продажу Німеччині. Аналогічне обмеження на експорт зброї діє в Італії», – зазначили експерти NYT.

Враховуючи, що зараз автопарк військової техніки в Україні становить собою змішаний набір систем від різних країн, що працюють на різних снарядах, поповнення запасів сильно ускладнюється. Також складно планувати використання різних типів артилерії, оскільки боєприпаси до них обмежені та наявна їх різна кількість. Не треба забувати й про те, що на війні у будь-якому випадку частина техніки та боєприпасів можуть знищуватися ворогом, а тому розподіл сил ускладнюється ще більше.

Постачання зброї

Країни цивілізованого світу продовжують підтримку нашої боротьби. Не дивлячись на обмеження та дефіцит у багатьох країнах, ми регулярно отримуємо військову допомогу завдяки кількості партнерів, що прагнуть перемоги свободи, а не диктатури.

Зокрема, неабияку військову підтримку забезпечують нам США, НАТО, Велика Британія та інші. Здебільшого, поставки зводяться до боєприпасів, але іноді вдається надати і техніку, ППО та артилерію.

Нагадаємо, що окупанти зруйнували залізну дорогу під Кривим Рогом.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.