Понад 100 тисяч вірменів можуть виїхати з Карабаху: їх не випускає Азербайджан, який виставив жорстку вимогу

Читать на русском

У першу хвилю біженців може потрапити щонайменше третина населення Карабаху

Читать на русском
З Карабаху можуть тікати вірмени. Колаж: Інформатор Нагірний Карабах
З Карабаху можуть тікати вірмени. Колаж: Інформатор

У першу хвилю біженців може потрапити щонайменше третина населення Карабаху

Після припинення вогню у Нагірному Карабасі з території невизнаної республіки можуть виїхати понад 100 тисяч вірменів. Біженці прибули в аеропорт Степанакерта. Втім наразі гуманітарний коридор не відкрили, адже влада Азербайджану передала поіменний список людей, яких мають передати Баку.

Про це повідомляють місцеві ЗМІ та Telegram-канали. Зазначається, що у першу хвилю біженців може потрапити щонайменше третина населення Карабаху.

Наразі вірмен, які хочуть покинути Карабах та відправитися назад у Вірменію, не випускають. Гуманітарний коридор влада Азербайджану обіцяє відкрити після того, як їм видадуть усіх необхідних людей.

За даними вірменської газети Hraparak, до відповідного списку, який склав Баку, потрапили близько 30 тисяч чоловіків від 18 до 75 років. Їх розглядають як терористів. Серед них також є колишні керівники невизнаної республіки, а також державні та військові діячі.

 

Військовий конфлікт у Нагірному Карабасі у вересні 2023

У середу, 20 вересня, Міністерство оборони Азербайджану оголосило про припинення вогню в Нагірному Карабасі - це сталося за добу після того, як країна розпочала військову операцію там. Повідомляється, що влада невизнаної Нагірно-Карабаської республіки оголосила капітуляцію, територія залишається під контролем Азербайджану.

Однією з умов домовленостей про припинення вогню було те, що збройні сили Вірменії складуть зброю та покинуть Нагірний Карабах. Вірменія вже другу добу заявляє, що її військ давно там немає.

Відомо, що у четвер, 21 вересня, у місті Євлах відбудеться зустріч представників вірменського населення Нагірного Карабаху та представників влади Азербайджану. Вони мають обговорити "питання реінтеграції".

До слова, Нагірний Карабах населений переважно етнічними вірменами, але оточений азербайджанськими землями. Конфлікт Вірменії та Азербайджану через нього триває десятки років. Військова операція 19-20 вересня 2023 року стала найсерйознішим загостренням конфлікту з 2020 року. Тоді в результаті 44-денної війни Азербайджан отримав під контроль приблизно половину Карабаху, а в іншій частині розмістилися так звані російські миротворці.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.