Азербайджан установив повний контроль над Нагірним Карабахом: невизнана республіка капітулювала, вогонь припинився

Читать на русском

21 вересня представники вірменського населення Нагірного Карабаху зустрінуться з представниками влади Азербайджану для обговорення домовленостей

Читать на русском
Нагірний Карабах
Територію Карабаху контролюватиме Азербайджан

21 вересня представники вірменського населення Нагірного Карабаху зустрінуться з представниками влади Азербайджану для обговорення домовленостей

У Нагірному Карабасі ухвалили рішення про припинення вогню вже у середу, 20 вересня. Армію Карабаху розформують, з території невизнаної республіки також мають вивести вірменських військових. Повідомляється, що цей процес нібито будуть контролювати так звані російські "миротворці". Територія залишається під контролем Азербайджану.

Інформацію про домовленість щодо припинення вогню підтвердило Міністерство оборони Азербайджану. Вогонь припинився з 13:00 20 вересня (за місцевим часом). Домовленостей досягнули на таких умовах:

  • Розташовані в Карабаському районі формування збройних сил Вірменії та незаконні збройні формування складають зброю.
  • Вони залишають бойові позиції та військові пости та повністю роззброюються, залишають територію Азербайджану.
  • Так звані незаконні формування розформовуються. Здають все озброєння та важку техніку.
  • Реалізацію цих процесів координують російські миротворці.

Планується, що в четвер, 21 вересня, у місті Євлах відбудеться зустріч представників вірменського населення Нагірного Карабаху та представників влади Азербайджану. На ній, як повідомила влада невизнаної Нагірно-Карабаської республіки, будуть обговорювати "питання, поставлені азербайджанською стороною про реінтеграцію, забезпечення прав та безпеки вірмен Нагірного Карабаху, а також питання забезпечення життєдіяльності населення Нагірного Карабаху в рамках Конституції Азербайджану".

Військовий конфлікт у Нагірному Карабасі 19-20 вересня 2023

У вівторок 19 вересня 2023 року Міністерство оборони Азербайджану оголосило про "антитерористичні заходи" на території Нагірного Карабаху. Населені пункти невизнаної республіки зазнали масованих артилерійських, ракетних обстрілів та авіаударів, загинули цивільні люди. Азербайджан вимагав вивести з регіону війська Вірменії та змінити уряд.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.