Україна та Польща провели переговори про розблокування кордону: перші деталі

Читать на русском

Україна очікує від Польщі конкретні відповіді на запропоновані під час перемовин кроки, держави попередньо обговорили варіанти вирішення проблеми

Читать на русском
Блокада кордону
Перемовини Польщі та України тривали понад 6 годин

Україна очікує від Польщі конкретні відповіді на запропоновані під час перемовин кроки, держави попередньо обговорили варіанти вирішення проблеми

Україна разом з Польщею та Європейським союзом провела переговори щодо розблокування кордону. Сторони попередньо вже обговорили варіанти вирішення кризи. Наша держава розраховує, що перемовини принесуть результат.

Як повідомила пресслужба Міністерства розвитку, територій та інфраструктури України, перемовини тривали понад 6 годин. Зазначається, що розмова була складною.

"Це була складна, але відверта розмова між міністерствами та асоціаціями. Важливо, що попередньо вже обговорили варіанти вирішення, які незабаром будуть озвучені. Водночас питання складне для всіх сторін і потребує додаткового часу", - заявив міністр агрополітики України Микола Сольський.

Премʼєр-міністр Денис Шмигаль додав, що Україна та Польща провели черговий раунд українсько-польських урядових консультацій. За його словами, під час зустрічі обговорили низку питань, які "становлять взаємний інтерес у нашій співпраці". Крім того, сторони приділили велику увагу складним темам: ситуація на кордоні й торгівля в агросекторі. Шмигаль заявив, що очікує від Польщі конкретні відповіді на запропоновані кроки.

"Уже більша частина з них виконана. Очікуємо заборону Єврокомісією транзиту й експорту з росії та Білорусі товарів, а також погодження нашої угоди про спільний контроль на пунктах пропуску", - заявив премʼєр-міністр.

Шмигаль зазначив, що стратегічні відносини передбачають взаємну довіру та відкритість, здатність до діалогу та компромісу. За його словами, Україна розраховує, що сьогоднішні консультації принесуть результат та держави знайдуть шляхи врегулювання проблемних питань.

Премʼєр-міністр Польщі Дональд Туск під час спільної пресконференції із головою українського уряду Денисом Шмигалем повідомив, що Україна й Польща близькі до розв'язання зернового питання. Так, Варшава та Київ шукають рішення для розвязання зернового питання, які, можливо, "не будуть всіх повністю влаштовувати".

"Йдеться про те, щоб можливості польських та українських перевізників були на однаковому рівні вимог та обставин, щоб не було нечесної конкуренції. Це означає трішки зусиль з української сторони й трішки розуміння й терпимості польської. Але ми на прямій дорозі до того, щоб конкуренція з боку українських перевізників не була дошкульною та болісною", - заявив Туск.

Ситуація на кордоні з Польщею

Станом на 28 березня польські фермери продовжують блокувати рух вантажівок на двох пунктах пропуску - "Ягодин" та "Рава-Руська". Вдень 28 березня блокування тимчасово припинилося на КПП "Угринів". Тижнем раніше, 21 березня, поляки припинили блокувати рух вантажівок на напрямку пункту пропуску "Медика-Шегині". Також пізніше в цей день протестувальники розблокували рух вантажівок у пункті пропуску "Зосин-Устилуг".

Польські фермери активно протестують ще з 9 лютого. Зокрема, вони виступають проти набору ініціатив Єврокомісії, які спрямовані на досягнення кліматичної нейтральності в Європі до 2050 року. Йдеться про "зелену угоду". Також польські фермери активно протистоять імпорту сільськогосподарської продукції з України.

Фермери вимагають від національного уряду створення нової спільної сільськогосподарської політики. Вони хочуть, щоб відбулося відновлення митних зборів на продукцію з України, розширення портової інфраструктури та залізничного сполучення, аби покращити логістичні аспекти транспортування сільськогосподарської продукції.

Нагадаємо, 28 березня українська делегація прибула до Польщі. Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль та його польський колега Дональд Туск зустрілися у Варшаві.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.