Заблоковані зокрема вантажівки, які мають їхати з Нідерландів до України
Поляки не припиняють свої протести на кордоні з Україною. Станом на неділю, 3 березня, вони не тільки заблокували шість пунктів пропуску, а й не пропускають навіть автівки з військовою допомогою для нашої країни.
Про це повідомляє волонтер Назар Смик. Він проживає у Лондоні та займається закупівлею військової техніки. За його словами, на кордоні з Польщею стоять дві його фури. Він нецензурно висловився з цього приводу.
Назар також додав, що вже два тижні стоять і фури, які мають їхати з Нідерландів до України. Але вони не можуть це зробити через дії польських мітингувальників.
"Ще шість вантажівок та причепів стоять у Нідерландах вже два тижні, бо перевізники тупо не можуть їх забрати", - поділився волонтер.
У Польщі в ніч проти 25 лютого невідомі особи влаштували вандалізм, висипавши українське зерно з понад десяти вагонів. Це сталося в Куявсько-Поморському воєводстві, неподалік від Бидгоща.
Міністр інфраструктури Олександр Кубраков заявив, що всі сільськогосподарські продукти перевозяться в опломбованих вагонах і транзитом направляються до інших країн. Невідомі пошкодили близько 160 тонн зерна, яке мало бути доставлене до порту Гданськ для подальшого транзиту. Відомство України кваліфікувало цей інцидент як диверсію. Водночас це наймасованіший акт вандалізму з часів протестів на кордоні Польщі.
Також польські фермери затримують і гуманітарні вантажі, оскільки поляки не виділяють їх серед інших. Речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко повідомляв, що кількість перетинів кордону вантажівками дуже низька.
Блокада кордону розпочалася через вимоги фермерів Польщі перекрити поставки сільськогосподарської продукції з України, яку вони вважають дестабілізуючою для польського та європейського агроринків. Ще однією ключовою причиною протестів є незгода з політикою Зеленої угоди та кліматичною політикою Європейського Союзу. Фермери вважають вимоги ЄС абсурдними та збудованими на великій бюрократії, яка перешкоджає їхній роботі та приводить до знищення сільського господарства.
Раніше поляки вже застосовували блокаду на кордоні для зупинки вантажівок з допомогою військових. Назар Смик повідомляв, що його автотранспорт з технікою для ЗСУ три дні був заблокований на кордоні. Тільки після широкого розголосу цієї ситуації, зокрема, через публікації у ЗМІ, вантаж пропустили.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
У своєму інтерв'ю для видання "Економічна правда", Сергій Марченко, очільник Мінфіну, зазначив, що Сполученим Штатам зручніше та легше надавати Україні безпосередньо зброю, а не фінансову допомогу. Чому так? Можливо, тому що немає достатнього контролю над тим, як розпоряджаються цими коштами та куди вони йдуть. А чи відбувається контроль або аудит коштів, що безпосередньо витрачаються? Якщо так, то як це відбувається? Усі відповіді на ці запитання ви дізнаєтесь у нашому відео. Слідкуйте за оновленнями!
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.