Польща збільшила постачання палива та аграрної продукції з росії та Білорусі - УП

Поляки ще більше стали торгувати з росіянами та білорусами, допоки в країні тривають антиукраїнські протести

протести на кордоні, аграрність Польщі та України, путін та лукашенко
Польські аграрії активно співпрацюють з диктаторськими країнами

Тривалі протести польських аграріїв-популістів проти української продукції призводять до стагнації економіки обох країн. Водночас ізоляція українського аграрного сектору з боку Польщі відкриває двері для росії та Білорусі. Росіяни використовують ситуацію для власної вигоди, замінюючи українську продукцію на власну для імпорту.

У розслідуванні видання "Українська правда" доведено, що торкнулося не лише товарообігу, але й проходження гуманітарної допомоги та військової техніки. У ньому доводиться, що польська аграрна сфера активно співпрацює з диктаторськими країнами.

Польща збільшила постачання палива та аграрної продукції до росії та Білорусі - УП 1

Польща збільшила постачання палива та аграрної продукції до росії та Білорусі - УП 2

Польща збільшила постачання палива та аграрної продукції до росії та Білорусі - УП 3

Зокрема за даними УП, Польща значно збільшила імпорт агропродукції з Білорусі та росії. Минулого року імпорт із Білорусі склав $450 млн, а з росії – $2,6 млрд, половина з яких припадає на імпорт палива.

Аграрна продукція з росії досягла позначки в $117 млн, перевищивши показники 2021 року, зокрема, завдяки подвоєнню імпорту зернових та олійних культур. Торгівля з Б Білоруссю також зросла, з огляду на $55 млн, витрачених на агропродукцію.

Затримання Ткача та виправдання Туска

Польські поліцейські заарештували на польсько-білоруському кордоні відомого українського журналіста Михайла Ткача й утримували його чотири години в комендатурі. Він знімав товарообіг між Польщею, Білоруссю та росією - хотів показати світу, що насправді робить європейська країна, яка має претензії до українського зерна, знищуючи його й влаштовуючи протести. Під час затримання поліція пошкодила Ткачу професійне обладнання та видалили деякі відзняті кадри. 

За словами журналіста, все почалось з питань поліцейських у цивільному: "А чого ви тут стоїте?" І закінчилось тим, що представники польської спецслужби допитували його і колеги, не наждавши права на телефонний дзвінок. Хотіли дізнатися чи хтось знає, де вони і що знімають, коли буде публікація матеріалу, чи ще хтось знає про цю торгівлю і чи є ця інформація про транзит товарів у представників українського уряду. Виглядало так, що поляки не хочуть, аби українська влада про це знала.

Увечері середи 27 лютого українська і польська сторона провели напружені чотиригодинні переговори щодо блокування кордону. Питання про повне блокування кордону для українських товарів, яке того ж дня підняв польський прем'єр Дональд Туск, не обговорювали. Загалом сторони зійшлися на тому, що кордон потрібно розблоковувати. 

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Ми розкриємо новину про можливу зустріч між президентами Польщі та України, Анджеєм Дудою та Володимиром Зеленським, для обговорення протестів польських фермерів на кордоні. Премʼєр-міністр Польщі, Дональд Туск, оголосив, що зустріч відбудеться у Варшаві 28 березня. Але є один важливий нюанс, про який ви дізнаєтесь далі у нашому відео. Приєднуйтеся до перегляду, щоб бути в курсі всіх подій.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube