Польща на кордоні з Білоруссю розгорнула танковий батальйон

Новий батальйон укомплектували танками К2 виробництва Південної Кореї

Польща
Розташований батальйон у польському Чартаєві

У польському селищі Чартаєв, яке розташоване неподалік кордону з Білоруссю у районі Бреста, розгорнули новий танковий батальйон. Він входить до складу 1-ї піхотної дивізії легіонів та укомплектований танками К2 виробництва Південної Кореї. Основна задача батальйону – гарантування безпеки країні та стримування агресора у разі нападу.

Про це повідомила пресслужба Міністерства оборони Польщі. Зазначається, що танковий батальйон створений у рамках модернізації польської армії. Раніше у цьому регіоні базувались військові частини, але у 2015 році їх розформували. А зараз, задля гарантій безпеки, керівництво країни ухвалило рішення збільшити військовий потенціал на кордоні з Білоруссю.

"Тут, у Сем'ятицькому районі, вже є танковий батальйон, який входитиме до складу 1-ї піхотної дивізії легіонів, Підляської дивізії, завданням якої є стримування агресора, якщо ми подивимося на напрями нападу зі сходу", - сказав міністр оборони Польщі Маріуш Блащак.

Міністр додав, що наразі на місці дислокації батальйону створено контейнерне містечко у якому будуть мешкати військові. Чисельність війська у цій частині кордону становить 180 бійців. Згодом створять повноцінне військове містечко, а також розширять кількість підрозділи моторизованої бригади. Вона повинна зробити певний щит у разі нападу на країну зі сторони Білорусі.

"Ми усвідомлюємо загрози і чудово розуміємо, що кремлівські правителі розпочали війну, тому що хочуть відновити російську імперію. Це завжди було загрозою  для сусідніх народів. Тому, щоб не допустити нападу, ми зміцнюємо армію", – наголосив Блащак.

Ситуація на польсько-білоруському кордоні

На кордоні Польщі з Білоруссю останнім часом посилились спроби незаконного перетину. Інколи мігранти атакують великими групами, що прикордонникам Польщі доводиться застосовувати силу. Як, наприклад 24 вересня. 

Тоді люди з криками ламали огорожу та намагались пробігти на територію Польщі. Серед кількох сотень осіб було багато чоловіків та дітей. Польська армія виставила щільний заслін та завернула непроханих гостей назад у Білорусь. 

Наразі кордон Польщі захищають близько 10 тисяч військових. І це не враховуючи працівників прикордонної служби. З них 4 тисячі підтримують прикордонників, а 6 тисяч – перебувають у резерві.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube