“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Україна має вирішити питання про ексгумацію жертв Волинської трагедії – Новини Світу
Влада Польщі наголошує на тому, щоб Україна розв'язала питання з ексгумацією останків поляків, які є жертвами "Волинської трагедії". Начебто, в іншому випадку побудувати довгострокове примирення неможливо. Так само як і вступити до ЄС.
Таку заяву в ефірі Radio ZET зробив заступник міністра закордонних справ Польщі Павло Яблонський. Він зазначив, що така позиція керівництва країни, тож для того, щоб вступити до Європейського Союзу, Україні потрібно виконати ще й цю умову.
"Я скажу нашу позицію. На мою думку, без вирішення цього питання – і багато українців це вже теж усвідомлюють – Україні годі мріяти про вступ до Європейського Союзу. Тому ми будемо абсолютно підкреслювати, що без вирішення цього питання не буде довгострокового примирення з Україною", – заявив Яблонський.
Дипломат зазначив, що влада Польщі наразі працює над тим, щоб пришвидшити ексгумацію поховань поляків та розслідування Волинської трагедії. Яблонський підкреслив, що "це не умова, а реальність". Адже країнам, між якими є суперечка, буде складно співпрацювати.
Волинською трагедією називають "чистки" серед польського та українського населення, які здійснювала Українська Повстанська Армія та польська Армія Крайова, за участі цивільних та радянських партизанів.
Скільки саме було вбито людей з обох сторін під час таких рейдів достеменно невідомо. Польська сторона стверджує, що мова йде про 100 тисяч осіб. При цьому роблячи акцент, що українців загинуло набагато менше.
Не дивлячись на те, що пройшло доволі багато часу, це питання досі залишається гострим. А все через те, що історики Польщі та України трактують події по різному. Відомо, що наразі розпочалася ексгумація на ділянці біля села Пужники, що на Тернопільщині. Проте Польща хоче, щоб їй дозволили її вести без обмежень, до останньої жертви.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.