Польоти в Україну: що відомо на цей час

Читать на русском

Польоти в Україну: що відомо на цей час

Читать на русском
Польоти в Україну: що відомо на цей час

Польоти в Україну: що відомо на цей час

Одна з найбільших міжнародних страхових компаній вже надіслала повідомлення про те, що не покриває страхові випадки авіакомпаній під час польотів над Україною. У зв'язку з цим лізингодавець авіакомпанії SkyUp заборонив посадку літака у Києві у зв'язку із "ситуацією в країні". Відтак відсутність таких гарантій страхування може призвести до того, що авіаперевезення в Україні можуть повністю зупинитися. Експерти прогнозують, що тема вторгнення Путіна може сильно вдарити по українському авіаринку. 

Інформатор розбирався, що відбувається з повітряним простором України та які авіакомпанії вже скасували свої рейси. 

Літак SkyUp не долетів до Києва

Як вже повідомляв Інформатор, рейс української авіакомпанії SkyUp з острова Мадейри до Борисполя, не долетівши до місця призначення, здійснив посадку у Кишиневі. Офіційна причина – напружена ситуація в Україні. Повітряна подорож майже для 200 пасажирів перетворилася на автомобільну.

Пасажирка цього судна Ольга Руднєва, виконавчий директор Фонду Олени Пінчук розповіла, що за дві години до посадки повідомили, що борт приземлиться не в Борисполі, а в Кишиневі, оскільки лізингодавець не готовий ризикувати літаком та заборонив перетинати українську територію.

 

Польоти в Україну: що відомо на цей час 1

«Лізингодавець сказав, що він не готовий ризикувати літаком. Ми в Кишиневі, звідси автобусом до Києва колись. Загалом, така досить тривожна ситуація. Ми їдемо з водієм на таксі до Києва», - повідомила у соцмережі Ольга Руднєва.

Прес-служба SkyUp підтвердила, що 12 лютого лізингодавець – резидент Ірландії – заборонив авіакомпанії вліт літака UR-SQO на повітряний простір України. Незважаючи на всі зусилля авіакомпанії та готовність державних структур України звернутися до лізингодавця, власник літака надав категоричну відмову в той час, коли повітряне судно вже виконувало рейс до Києва.

Авіакомпанія SkyUp заявила, що зуміла домовитися про посадку у найближчому до території України аеропорті – у Кишиневі – та організувати трансфер для 175 пасажирів до Києва. Також усі пасажири були забезпечені харчуванням. У компанії заявили, що вони разом із Посольством України у Молдові забезпечать повернення пасажирів до України.

 

Польоти в Україну: що відомо на цей час 2

Хто ще скасував свої рейси

Спочатку уряд Нідерландів закликав своїх громадян не їздити в Україну через напружену ситуацію в країні. Після цього нідерландська авіакомпанія KLM зупинила польоти до Києва. Як повідомляє Інформатор із посиланням на NOS, також Нідерланди скасували всі польоти над повітряним простором України. 

Ситуацію, що склалася, прокоментував і народний депутат від «Європейської солідарності» Олексій Гончаренко, закликавши всіх мандрівників негайно повернутися в Україну, оскільки в найближчі два тижні це зробити буде складно.

«Швидше за все, відзавтра  з 16:00 за Києвом повітряний рух в Україні буде припинено. Одна з найбільших страхових британських компаній вже розіслала повідомлення про те, що відзавтра з 14.00 за Лондоном (16.00 за Києвом) припиняється страховка цивільних літаків, які перебувають у повітряному просторі України. Власники літаків, що перебувають у лізингу, вже забороняють своїм бортам залітати в повітряний простір України. Зараз KLM скасував свої рейси, Sky Up вже садить рейс з Фуншалу у Кишиневі, сьогодні з'явиться заборона від Air France», - пише Олексій Гончаренко. 

 Проте Аеропорт Бориспіль у коментарі Інформатору повідомив, що перебоїв у рейсах немає і всі здійснюються за графіком.

Крім того, у російських ЗМІ, а також деяких українських ЗМІ з посиланням на російські з'явилася інформація про можливу повітряну блокаду України авіаперевізниками. Поки що немає жодних офіційних заяв та повідомлень про те, що ця інформація відповідає дійсності.

 

 Польоти в Україну: що відомо на цей час 3

 

Тим часом у міністерстві закордонних справ України коментують, що докладають максимум зусиль для вирішення ситуації, що склалася. 

«Посольство України в Молдові надає консульську допомогу пасажирам літака української авіакомпанії SkyUp, який здійснював рейс за маршрутом Мадейра-Київ, але був змушений здійснити екстрену посадку в аеропорті Кишинева. Українські консули знаходяться в аеропорті разом із громадянами, взаємодіють з авіатранспортними органами Молдови та підтримують зв'язок із представниками авіакомпанії. Для пасажирів організоване харчування. Наразі готується доставка українців до Києва наземним транспортом. Для цього до Кишинева вже прибули чотири автобуси. Протягом години вони вирушать до України. Тримаємо ситуацію на особливому контролі. МЗС також готове надати максимальну допомогу компанії SkyUp, а також іншим українським авіаперевізникам у вирішенні проблемних питань, пов'язаних зі здійсненням їхніх авіарейсів», - написав на своїй сторінці у Facebook спікер МЗС Олег Ніколенко.

Давати якісь прогнози щодо того, що відбувається на авіаринку України, українські експерти відмовляються. Кажуть, що не хочуть сіяти паніку, але, швидше за все, історія з літаками розвиватиметься за принципом доміно. Приблизно так само, як із іноземними посольствами. 

Що кажуть турагентства та Мінінфраструктури

А ось представники турагентств закликають журналістів та лідерів громадської думки не сіяти паніку. Кажуть, що наразі лише авіакомпанія KLM призупинила польоти в Україну. А SKYUP 

«Весь ранок бачимо фейкові новини про закриття повітряного простору України з обіду понеділка, про те, що страхові компанії відмовляються визнавати дію страховок на борти в українському повітряному просторі, а лізингодавці терміново вимагають вивести літаки за межі країни. Так ось! Все це вигадки, які не мають жодних офіційних джерел та підтверджень. На цю хвилину на всю цю тему є лише дві правдиві новини. Авіакомпанія KLM призупинила всі польоти в Україну до 17.02 для перестрахування з метою забезпечення безпеки своїх екіпажів. Авіакомпанія SKYUP не змогла домовитися з лізингодавцем одного літака про його приліт в Україну, і борт вимушено сів у Кишиневі! Все! Більше жодних зупинок польотів, відкликів страхового покриття в Україні чи заборон на перельоти! Припиніть читати тупу маячню, тиражувати її. Я весь ранок отримую повідомлення від клієнтів з питанням, що їм робити?», - пише мандрівник, тревел блогер, директор у TABU TOUR Максим Циркель. 

 

У Міністерстві інфраструктури України також просять усіх зберігати спокій. У прес-службі відомства повідомляють, що небо над Україною залишається відкритим, держава працює над запобіганням ризикам для авіаперевізників – заява Міністерства інфраструктури України

«Сьогодні в Мінінфраструктурі відбулася робоча нарада за участю керівництва Офісу Президента України, Державної авіаційної служби України, ДП «Украерорух», ДП МА «Бориспіль» та українських авіакомпаній щодо ситуації на ринку авіаперевезень. За результатами наради було напрацьовано рішення для запобігання подальшому загостренню ситуації. Більшість авіакомпаній продовжують операційну діяльність без обмежень. Зокрема, 29 іноземних авіакомпаній виконують польоти з 34 країн світу. У деяких перевізників виникають складнощі, пов'язані із коливаннями на ринках страхування», - передає прес-служба Мінінфраструктури слова міністра Олександра Курбакова. 



За словами Кубракова, саме через вразливість ринку страхових послуг виникли проблеми із перевізником SkyUp. Але не йдеться про те, що авіакомпанії масово зупиняють польоти в Україну. 

Нагадаємо, авіакомпанія SkyUp неодноразово фігурувала у скандалах, пов'язаних із призупиненням ліцензії перевізника, а також систематичними затримками рейсів.

Представники ЗМІ зазначають, що авіакомпанія SkyUp пов'язана із олігархом Ахметовим.

Раніше Інформатор писав, що Україна не планує закривати повітряний простір

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

Маріанна Черкасець



Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.