Рекетири підшукували жертв серед чоловіків призовного віку та застосували підроблені документи, оформлені нібито на "співробітників СБУ", аби налякати їх
На Одещині поліція затримала двох грабіжників, які вимагали у призовників 20 тисяч доларів. У разі відмови - рекетири погрожували застосувати силу. Вони представлялись співробітниками СБУ і під таким прикриттям вимагали кошти в пересічних громадян.
Про це повідомляє Національна поліція України. Зазначається, що під час злочинів зловмисники також й телефонували жертвам та психологічно тиснули на них.
З матеріалу слідства, стало відомо, що двоє одеситів знаходили чоловіків призовного віку і завдяки підробленим документами працівників СБУ погрожували насилля та вимагали гроші. Це мало бути своєрідним відкупом від мобілізації до лав ЗСУ. Правоохоронці розповіли, що один з рекетирів мав судимість за крадіжки речей та навіть машини.
Після затримання чоловіки зізнались, що вимагали 20 тисяч доларів в одного з потерпілих. Вони вилучили в нього 4900 доларі за підробленими посвідченнями СБУ, телефонами та ін. Тепер одесити мають можливість провести до 12 років за ґратами з конфіскацією майна.
Нардеп Олександр Дубінський нещодавно стверджував, що його побили у СІЗО невідомі люди. Його, ймовірно, могли переламати ребро та завдали декілька тяжких ударів по всьому тілу. За думкою, нардепа, хтось дав команду спланувати та здійснити напад. Він написав листа, аби таких інцидентів більше не ставалось. З вечора його перевели до іншої камери, а уночі його побили. Уранці він вже сидів на кріслі у передпокої.
"Вчора мене перекинули до іншої камери. Там мене з години до 3 ночі п@здили, за відчуттями, зламали ребро. Там міцна гематома, я дивився. Після я до ранку сидів на стільці, у передпокої, годині до 11. Потім мене забрали назад, тільки камера вже інша", - написав нардеп у записці.
18 листопада, поліція розпочала розслідування нападу на журналіста Михайла Ткача у Київській області. Журналіст звернувся до медичного закладу і заявив, що у нього тілесні ушкодження. Це сталось через те, що його побили біля столичного ресторану. Медики повідомили поліцію про факт завдання побоїв. Поліціянти з'ясовуються усі обставини справи. Заяву сам журналіст поки що не писав.
"Під час моніторингу соціальних мереж поліціянтами була виявлена публікація одного з інтернет-видань щодо перешкоджання професійної діяльності журналіста під час конфлікту біля ресторанного закладу. Зафіксована на відео подія сталась ввечері 17 листопада. Заяв та повідомлень про перешкоджання журналістській діяльності за цей час до поліції не надходило. Проте за фактом виявлення публікації про перешкоджання законній професійній діяльності журналістів слідчими ГУНП в Київській області розпочато кримінальне провадження (ч. 2 ст. 171 ККУ)", - йдеться у повідомленні Поліції Київської області.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.