Поліція відкрила кримінальне провадження щодо нападу на журналіста Ткача: про інцидент повідомили медики

Михайло Ткач після нападу звертався по медичну допомогу в одну з лікарень

Михайло Ткач
Журналіст-розслідувач Михайло Ткач, на якого здійснили напад

У суботу, 18 листопада, поліція почала розслідування нападу на журналіста Михайла Ткача у Київській області. Це сталося після появи публікації про інцидент у селі Козин. Попередня кваліфікація справи - перешкоджання законній професійній діяльності журналістів. 

Про це інформує Поліція Київської області на офіційному сайті. Заяву Ткач не писав, але медики, до яких він звернувся по допомогу, повідомили про його травми правоохоронців. 

"Під час моніторингу соціальних мереж поліцейськими була виявлена публікація одного з інтернет-видань щодо перешкоджання професійної діяльності журналіста під час конфлікту біля ресторанного закладу. Зафіксована на відео подія сталась ввечері 17 листопада. Заяв та повідомлень про перешкоджання журналістській діяльності за цей час до поліції не надходило. Проте за фактом виявлення публікації про перешкоджання законній професійній діяльності журналістів слідчими ГУНП в Київській області розпочато кримінальне провадження (ч. 2 ст. 171 ККУ)", - йдеться у повідомленні. 

Поліціянти пишуть, що встановили наступне: 18 листопада, журналіст видання звернувся до медичного закладу за допомогою через тілесні ушкодження. Вони були отримані в результаті конфлікту біля ресторанного закладу. Медики повідомили про вказаний факт поліцію, як передбачає процедура у таких випадках.

Розпочате досудове розслідування. Під час нього можлива додаткова кваліфікація справи, пишуть у поліції. 

Напад на пресу у Козині

Як повідомляв Інформатор, журналісти "Української правди" проводили зйомку біля ресторану "Тандир" у селі Козин на Київщині. Вони помітили тут колишніх високопоставлених співробітників Офісу генпрокурора. Охорона одного з відвідувачів помітила зйомку і почала світити дальнім світлом автівки.  За словами Михайла Ткача, він вийшов з автомобіля і повідомив цим людям, що є журналістом. Після цього один охоронець вдарив по камері та наніс йому удар

Перешкоджання професійній діяльності журналіста карається виправними роботами на строк до двох років позбавлення волі або арештом до шести місяців. А при обтяжливих обставинах це може бути обмеження волі до п'яти років. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube