У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Полуниця має має імуномодулюючі, противірусні, протизапальні, жарознижувальні, антисептичні, жовчогінні та сечогінні властивості
В Україні у розпалі сезон полуниці. Ця красива "ягода щастя" крім чудового смаку має ще й низку корисних властивостей. Так, полуниця може нормалізувати тиск, вона сприяє роботі серця, а також має антисептичні властивості.
Полуниця багата на вітаміни С, К, групи В, містить каротин, біотин, мікро- та макроелементи, харчові волокна. У ній є білки, вуглеводи, дубильні речовини, органічні кислоти (саліцилова, лимонна, яблучна), пектини, фізетин, куркумін, флавоноїд кверцетин. По концентрації вітаміну С полуницю "обганяє" лише чорна смородина.
Калорійність смачної ягоди низька - залежно від сорту вона коливається в межах 37-43 кілокалорії.
Полуниця принесе користь для всього організму, але є властивості полуниці, які впливають на людину якнайкраще. Це, зокрема, такі:
Клітковина має м'яку подразнюючу дію на стінки шлунка, посилюючи його перистальтику. У результаті шлунково-кишковий тракт очищається від шлаків, токсичних речовин, солей важких металів, залишків ліків, що приймаються. Також під впливом клітковини відновлюється мікрофлора кишківника, що сприяє якісному засвоєнню їжі та усунення запорів.
Полуниця забезпечує організм необхідними йому елементами та підтримує вітамінно-мінеральний баланс. Вона має імуномодулюючі, противірусні, антиоксидантні, протизапальні, жарознижувальні, антисептичні, жовчогінні та сечогінні властивості.
Полуниця є природним антибіотиком і здатна ефективно доповнити будь-яке лікування. Також вона діє на організм, як антидепресант, активує вироблення дофаміну – гормону радості, піднімає настрій і запобігає стресовим станам.
Полуниця уповільнює процеси старіння, забезпечує омолоджуючу дію на клітинному рівні, виводить з організму канцерогенні речовини та зводять до мінімуму ризик утворення злоякісних пухлин.
Завдяки високому вмісту йоду смачні ягоди сприятливо діють функціонування щитоподібної залози.
Нагадаємо, раніше Інформатор писав, кому і чому не варто вживати полуницю.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.