Анкара вважає, що повернення територій можна досягти дипломатичним шляхом
Поки президент Туреччини Реджеп Ердоган обіймався із Путіним на російському саміті БРІКС, заступник спікера Великої національної асамблеї Туреччини Бекір Боздаг заявив про підтримку територіальної цілісності України, включаючи Крим. Ця заява прозвучала під час проведення третього Парламентського саміту Кримської платформи. Однак у зверненні наголошують про дипломатичний шлях завершення війни.
Представник Туреччини під час саміту у Латвії заявив, що Україна повинна досягти справедливого миру. Він наголосив, що це важливо не тільки для європейського регіону, а й для всього світу. Також додав, що Анкара продовжуватиме підтримувати вирішення конфлікту, базуючись на принципах міжнародного права. Зокрема зазначив, що боротьба за територіальну цілісність України розпочалась у 2014 році після анексії Криму.
"Україна прокладає власний шлях і обороняється у жахливій війні. Разом з тим ми повинні йти дипломатичним шляхом і дотримуватися міжнародного права. Ми переконані, що стратегічна візія, спрямована на завершення цього конфлікту (війни Росії проти України, – ред.), його розв’язання має бути знайдено у дипломатичній площині, а не на полі бою", - заявив Боздаг
Поки Туреччина заявляє, що продовжуватиме активну участь у діяльності Кримської платформи, російський диктатор Володимир Путін не зміг вірно вимовити ім'я Реджепа Ердогана. Під час надання слова турецькому президенту на саміті БРІКС, Путін навмисно двічі назвав лідера Туреччини неправильно. У статті, яку опублікував Інформатор, зазначено, що президент РФ ніколи нічого не плутає випадково. Радше навпаки неправильна вимова імен інших лідерів демонструє образу чи зневагу зі сторони Путіна.
Ймовірно, що ситуація з Ердоганом ображає Путіна, бо Індія виступає проти прийому Турції в БРІКС. Ця суперечність між державами зіпсувала йому саміт, який мав навпаки продемонструвати єдність серед союзників.
Туреччина ще влітку 2024 року офіційно подала заявку на вступ до БРІКС. Це сталося на тлі відсутності прогресу в переговорах щодо членства країни у ЄС. Таким чином держава може стати першим членом НАТО у складі обʼєднання, до складу якого входить Росія. При тому, в Анкарі запевнили, що залишаються відданими принципам НАТО.
Однак Індія, яка є країною-учасницею БРІКС, блокує заявку про вступ Туреччини до організації. Експерт з турецької зовнішньої політики Сінан Ульген пояснив, що Індія стурбована зміцненням зв'язків Туреччини з Пакистаном. Саме це, за його словами, і ускладнює можливість вступу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.