На саміті БРІКС Путін не зміг вимовити ім’я Ердогана через образу: що не так зробив президент Туреччини

"Путінознавці" кажуть: правитель Росії завжди навмисно плутає імена та прізвища, коли хоче показати свою зневагу

Ердоган, Путін
Путіна злить бажання Ердогана потратипи до БРІКС

На саміті БРІКС у Казані правитель Росії Володимир Путін, надаючи слово президенту Туреччини, не зміг вірно вимовити його ім’я та прізвище. Показово, що з першої спроби він вказав Реджеп Тайїп Ердоган майже вірно, потім вирішив повторити - і все переплутав. Це не випадковість, вважають ті, хто знає Путіна добре. Він ніколи нічого не плутає випадково та інколи робить так, щоб продемонструвати образу чи зневагу. Напевно ситуація з Ердоганом ображає Путіна, бо Індія виступає проти прийому Турції в БРІКС. Це неочікуване протиріччя зіпсувало Путіну саміт, що мав продемонструвати єдність серед його союзників. 

Відео інциденту публікують у мережі. На ньому можна почути, як Путін не правильно вимовляє ім'я турецького президента. Мало того, що прізвище двічі пролунало невірно, та ще й не в тому порядку.

"Слово президенту турецької республіки пану Тайїпу Ерджогану. Ерджепу Тайїпу Ерджогану, Ердогану", - ледве вимовив Путін.

Путін і плутанина з іменами співрозмовників

Перекручування імен політиків — не рідкість для президента Росії Володимира Путіна. Наприклад, у жовтні 2020 року він назвав колишнього президента Киргизстану Сооронбая Женбекова "Шаріманом", але це лише один із численних випадків.

Як свідчать архіви відеозаписів, Путін регулярно плутає імена політиків з Центральної Азії та національних російських республік. Наприклад, у 2015 році він назвав колишнього президента Киргизстану Алмазбека Атамбаєва "Аланбеком Шаршиничем". У 2019 році після конфлікту з новим президентом він згадував Атамбаєва як "Алої Решершеновича", а його наступника Сооронбая Женбекова — як "Салмашача". Навіть добре знайомі йому політики, такі як Нурсултан Назарбаєв, отримували спотворені версії своїх імен — у 2016 році він назвав його "Насамбичем".

Путін свідомо перекручує імена під час виступів

Журналіст і експерт із російських спецслужб Андрій Солдатов, вважає, що така плутанина не є випадковістю. За його словами, Путін свідомо використовує такі методи, щоб "збити співрозмовника" і виграти час на відповідь. Водночас скорочення імен до простих звуків може відображати "ксенофобське російське чиновне хамство".

У Казахстані такі прояви викликали негативну реакцію. Журналістка Асем Жапішева говорила, що перекручування імен сприймається як прояв великоруського шовінізму. Вона вважає, що ці дії є частиною російської стратегії демонстрації домінування над сусідніми країнами. Жапішева говорила, що подібні прояви шовінізму можуть мати серйозні наслідки.

Отже, питання не лише в плутанині імен, а й у більш глибоких історичних і політичних контекстах, які впливають на взаємини між Росією та її сусідами.

Навіщо Путіну хамство стосовно Ердогана

Відомо, що Туреччина мріє вступити до БРІКСу — альянсу держав, який був створений у 2006 році за ініціативою Росії. Взаємодія між країнами БРІКС почалася під час літнього Петербурзького економічного форуму. Перша зустріч міністрів закордонних справ чотирьох країн була ініційована Путіним у вересні 2006 року на полях Генеральної асамблеї ООН у Нью-Йорку.

У 2009 році в Єкатеринбурзі відбувся перший офіційний саміт лідерів БРІКС. З того часу глави держав і урядів країн-учасниць збираються щорічно, причому кожна країна виконує роль головуючої протягом одного року.

Влітку 2024 року Ердоган подав заявку на вступ до БРІКС на фоні відсутності переговорів щодо вступу в ЄС. Туреччина, бувши членом НАТО, прагне вступити до організації, де головує РФ. Однак у Ердогана не прості відносити з Путіним.

Втім, за інформацією видання Bild, Індія вирішила заблокувати вступ Туреччини до альянсу БРІКС через тісні стосунки Анкари з Пакистаном, який є противником Нью-Делі. Колишній дипломат і експерт із турецької зовнішньої політики "Фонду Карнегі за міжнародний мир" Сінан Ульген, вважає, що це рішення пов'язане з побоюваннями Індії щодо геополітичних наслідків такої інтеграції.

Ситуація з Індією викликає у Путіна лють, і це не випадково. Відомо, що між країнами-учасницями БРІКС є суперечки. Ідея президента РФ перетворити союз БРІКС на антизахідну коаліцію, здатну похитнути "світовий порядок" та гегемонію долара, не отримала підтримки у ключових країнах блоку. За даними Bloomberg, індійські чиновники наголосили, що Нью-Делі не бажає, аби БРІКС став "антиамериканською" організацією, в якій лідерські позиції обіймають Росія та Китай.

Ця позиція також розділяється Бразилією та Південною Африкою, які висловили схожі занепокоєння щодо подальшого розширення блоку. Об'єднані Арабські Емірати, нові члени БРІКС, також відкинули спроби подати альянс як противагу Заходу, акцентувавши на тому, що мають добрі відносини зі США. Проте, російські ЗМІ повідомили, що Індія не проти розширення БРІКС, спростовуючи інформацію Bloomberg.

Лавров теж відзначився на саміті БРІКС

На відео потрапив кумедний момент з головою МЗС Росії Сергієм Лавровим. Сидівши на стільці, йому хтось наступив на ногу. Після цього він зморщив обличчя і пробелькотів "...[збочинець]" на адресу чоловіка, який наступив йому на ногу.

Після всього Ердоган кличе Путіна до Туреччини

Ердоган зустрівся з Путіним у Казані 23 жовтня. Вони обговорили, серед іншого, і війну в Україні. Як повідомив директорат з комунікацій адміністрації президента Туреччини, у рамках зустрічі сторони також торкнулися питань, пов’язаних із двосторонніми відносинами, регіональними конфліктами, зокрема, нападом Ізраїлю, а також глобальними проблемами.

Також Ердоган запросив Путіна відвідати Туреччину і запевнив, що докладе сил для розв'язання питань, пов’язаних з банківськими платежами між країнами. Зустріч тривала близько години.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube