Подружня евтаназія: у Нідерландах одночасно пішли з життя експрем'єр країни та його дружина

Відомий політик і дипломат Ван Агт та його дружина Євгенія прийняли рішення померти одночасно, тримаючись за руки

Ван Агт
Дріс ван Агт був прем'єр-міністром Нідерландів з 1977 по 1982 рік, з дружиною вони прожили разом 64 роки

У Нідерландах одночасно пішли з життя відомий політик, колишній прем'єр-міністр країни Дріс ван Агт, та його дружина Євгенія. Вони прожили разом 64 роки й вирішили померти, тримаючись за руки. Чоловік і жінка були ровесниками. Датою смерті вони обрали 5 лютого - день народження Дріса, йому виповнилося 93 роки. 

Про це повідомила правова організація The Rights Forum, заснована ван Агтом 14 років тому. Про смерть експрем'єра сповістили лише через кілька днів, напередодні похорону. Подружжя поховають на приватній церемонії в східному місті Неймеген. 

"Він помер, взявшись за руку зі своєю коханою дружиною Євгенією ван Агт-Крекельберг, підтримкою і опорою, з якою він був разом понад 70 років і яку завжди називав "моя дівчинка", – йдеться в заяві організації.

Також пишуть, що політик і його дружина Обидва мали слабке здоров'я. У 2019 році ван Агт переніс крововилив у мозок. Повністю відновитися він так і не зміг. 

Чим запам'ятався Дріс ван Агт

Ван Агт був прем'єр-міністром Нідерландів з 1977 по 1982 рік. Його уряд увійшов в історію як такий, що дещо зменшив витрати на соціальні потреби, освіту та охорону здоров'я, але збільшив видатки на оборону.  На той час це викликало невдоволення опозиційних політиків та багатьох жителів країни, проте, як показало життя, ван Агт мав рацію. Адже тепер дедалі частіше лунають заяви про те, що НАТО має готуватися до ймовірної російської агресії та зміцнювати оборону. 

Після відходу з офіційних постів продовжував брати активну участь у міжнародній політиці, зокрема, у процесі врегулювання палестино-ізраїльського конфлікту. Ван Агт до останнього стежив за сучасними політичними у суспільними подіями у світі й не схвалював того, що теперішня влада Нідерландів підтримує Ізраїль та висловлював жаль через події у Секторі Гази. 

Після відставки з посади прем'єра працював королівським комісаром у провінції Північний Брабант. Пізніше він пішов на дипломатичну службу: був представником ЄС в Японії у 1987–1989 роках і у США в 1989–1995.

Проєкт закону про мобілізацію залишається каральним, і це - "сумна необхідність": які саме норми викликають сумніви у політтехнолога Андрія Золотарьова, дивіться у відео Інформатора.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube