Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Український приватний бізнес у 2022 році продемонстрував надзвичайну міцність й адаптивність
Державна податкова служба України опублікувала план-графік перевірок платників податків на 2023 рік. Всього заплановано провести понад 4 тисячі перевірок. З них 2551 припадає на юридичних осіб (2022-го було заплановано 5053) та 1461 ФОПів (1706). Про це йдеться в аналітичному матеріалі YouControl.
Найвища планових податкових перевірок юридичних осіб припадає на Київ — 505 або 21,6% від загальної кількості. Далі йдуть основні економічно-активні регіони: Дніпропетровська (192), Харківська (186), Київська (156) та Львівська області (153). Серед ФОПів найбільший інтерес податкової до підприємців Харківщини (112 планових перевірок, 7,7%), Київщини (106), Вінниччини (99) та Одещини (92). На саму столицю припадає 90 перевірок ФОПів.
Найбільше перевірок податківців слід очікувати підприємствам агросектору, будівництва, неспеціалізованої гуртової торгівлі. Зацікавлені податківці і в посиленому контролі за гуртовою торгівлею паливом, вантажним автомобільним транспортом та торговцями деревиною і будівельними матеріалами.
Посилення регуляторного податкового тиску на бізнес під час війни, чи на первинних етапах повоєнного відновлення, якщо війна закінчиться в межах 2023 року, навряд чи можна вважати ефективними заходами для підтримки економічного зростання. Український приватний бізнес у 2022 році продемонстрував надзвичайну міцність й адаптивність до викликів, бойових дій та блекаутів. Він наразі потребує від держави хоча б базових умов і простору для функціонування замість посиленої уваги органів, що займаються перевірками.
Також з огляду на війну та чинний мораторій на планові перевірки — це начебто не законно. Проте є нюанси. Від травня набрав чинності Закон України від 12.05.2022 № 2260-IX. Відповідно до нього на період дії воєнного стану податкові перевірки не розпочинаються. Вже розпочаті мають зупинити. Але є винятки для камеральних, окремих документальних позапланових та фактичних перевірок.
«Як бачимо, жодних планових заходів законодавець на період дії мораторію не дозволив. Хитрість нового плану-графіку в тому, що «кампанія з перевірок» стартує не з-під ялинки, а лише з березня 2023 року (крім трьох лютневих «сиріток»). Тому фактичні підстави для оскарження зараз нібито й відсутні. Навіщо ж така еквілібристика? Може, «там щось знають» і війна закінчиться ще до весни? На жаль, навряд. Річ у тому, що Меморандумом про економічну та фінансову політику Моніторингової програми за участю ради директорів МВФ передбачено, зокрема, подання Урядом до Парламенту законопроєкту про скасування мораторію на здійснення податкових перевірок, із набранням чинності з 1 липня. Незрозуміло лише, як початок перевірок у березні узгоджується із можливим скасуванням мораторію у липні. Очевидно одне — на платників податків чекатимуть нові сюрпризи: планові перевірки, скасування «спрощенки» 2%, подальше насадження РРО і поновлення відповідальності за їх незастосування, й нарешті — затягування гайок платникам ІІІ групи (на предмет ухилення від оподаткування ПДФО)», — йдеться в матеріалі YouControl.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.