ДПС безпідставно блокує податкові накладні: бізнес звернувся до Зеленського та вимагає змін

Читать на русском

Це негативно впливає на конкурентоспроможність української економіки

Читать на русском
ДПС безпідставно блокує податкові накладні: бізнес звернувся до Зеленського та вимагає змін
Податковий кодекс

Це негативно впливає на конкурентоспроможність української економіки

Спілка українських підприємців (СУП) заявила, що Податкова безпідставно блокує податкові накладні з податку на додану вартість. СУП, яка є найбільшим об'єднанням незалежного українського бізнесу, звернулась до глави держави Володимира Зеленського з пропозиціями.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Facebook СУП.

"Одним з найпроблемніших питань, з яким найчастіше звертаються члени Спілки, є безпідставне блокування Державною податковою службою України податкових накладних з податку на додану вартість, відмова приймати таблиці платника податку та тривалі процедури, які необхідно пройти для оскарження незаконних дій контролюючого органу та захисту власних інтересів у судах", - йдеться у повідомленні.

За даними спілки, особливо критичним для бізнесу це питання стало після нещодавніх змін, внесених урядом до Постанови КМУ від 11 грудня 2019 року, які "призвели до неможливості нормальної діяльності підприємств через масові відмови у реєстрації податкових накладних".

На думку бізнесу, більшість блокувань є нелогічними, виходять за межі розумних критеріїв і створюють перешкоди саме для чесного бізнесу, і абсолютно не мають ефекту для руйнування схем ухилення від оподаткування податком на додану вартість.

"На даний час, під блокування підпадають податкові накладні, в тому числі за операціями з повернення товару на незначні суми, витрати на розблокування яких (складання пояснень, подання сканованих документів, завіряння підписами, печатками тощо) на порядок перевищують заблоковану суму податку на додану вартість навіть з урахуванням ймовірного штрафу за її не реєстрацію", - йдеться у заяві.

За даними Державної податкової служби, на цей час близько 11 тисяч платників ПДВ отримали статус ризикового платника податків, який унеможливлює подальшу діяльність бізнесу та призводить до його руйнування та банкрутства. 

"Сумарні витрати бізнесу та держави на адміністрування податку на додану вартість, ведення Єдиного реєстру податкових накладних, системи електронного адміністрування податку на додану вартість, зупинення та розблокування податкових накладних значно перевищують міжнародні показники і негативно впливають на конкурентоспроможність української економіки.

Практично у кожного платника податку на додану вартість зросли витрати на реєстрацію податкових накладних з податку на додану вартість, аналогічно зросли витрати держави на моніторинг, зупинення та розблокування податкових накладних", - кажуть у СУП.

 

Додаткового ускладнення надають тривалі відключення електроенергії у державі, перервані ланцюжки постачання сировини та продукції через військові дії на окремих територіях, закриття публічних реєстрів податкової служби, зокрема реєстру платників податку на додану вартість, обмежений час роботи сервісів Податкової для реєстрації податкових накладних.

СУП звернулась до Зеленського з пропозицією надати доручення уряду "щодо негайного врегулювання проблемних питань бізнесу, пов’язаних із блокуванням податкових накладних", зокрема шляхом:

  • повернення презумпції невинуватості платнику податків та запровадження автоматичної реєстрації заблокованих податкових накладних протягом 30 днів;
  • налагодження роботи сервісної функції Державної податкової служби України в частині надання мотивованих пояснень бізнесу щодо причин блокування та відмов у прийнятті таблиць платника податків (наразі у рішеннях про блокування податкова посилається лише на пункти блокування, а не причини);
  • забезпечення цілодобової роботи електронних сервісів Державної податкової служби України для реєстрації податкових накладних;
  • запровадження відповідальності посадових осіб Державної податкової служби України за прийняття неправомірних рішень щодо блокування податкових накладних, безпричинного неприйняття таблиць платників податків або їх безпідставне скасування;
  • запровадження публічності даних про кількість заблокованих податкових накладних, щомісячного аналізу скарг бізнесу та ефективності роботи Державної податкової служби України в частині адміністрування податку на додану вартість.

"Реалізація пропозицій Спілки усуне перешкоди у діяльності бізнесу в умовах воєнного стану та підвищень ефективність адміністрування податку на додану вартість", - заявляють у СУП.

Також Інформатор писав, як отримати спадщину на вклад у банку.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.