Податкова знижка за благодійність: не всі донати однакові

Якщо переказ зроблено на особисті рахунки волонтерів – така сума не враховується у податковій знижці, як і внески на спеціальні рахунки, наприклад, Національного банку України або UNITED24, не дають права на знижку, оскільки ці юридичні особи не є неприбутковими організаціями

Податкова знижка за благодійність
Податкова знижка за благодійність

Українці мають можливість скористатися податковою знижкою, якщо вони протягом року здійснювали витрати на благодійність. Про це 14 квітня повідомили в ДПС

Умови для отримання податкової знижки

1. Кошти або майно були передані тільки неприбутковим організаціям, які: 

  • зареєстровані в Україні;
  • внесені до Реєстру неприбуткових організацій на дату передачі коштів або майна.

2. Знижка надається на суму витрат, які не перевищують 4 % загального оподатковуваного доходу платника податків за звітний рік.

3. Документи, які підтверджують витрати:

  • квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери;
  • копії договорів (за наявності).

Документи мають містити інформацію про благодійника та отримувача внеску. Копії підтверджуючих документів подаються разом з податковою декларацією. Оригінали документів не подаються, але зберігаються у платника протягом строку давності. На вимогу контролюючого органу, платники мають надати документи, які підтверджують доходи або витрати для податкової знижки.

Якщо переказ зроблено на особисті рахунки волонтерів – така сума не враховується у податковій знижці. Внески на спеціальні рахунки, наприклад, Національного банку України або UNITED24, не дають права на знижку, оскільки ці юридичні особи не є неприбутковими організаціями. ДПС рекомендує перевіряти відображення юридичних осіб у відповідних реєстрах під час підрахунку витрат, які можна віднести до податкової знижки.

З 1 січня по 31 грудня 2025 року можна подавати документи на отримання податкової знижки за витратами, понесеними у 2024 році.

Як подати декларацію

Подати декларацію можна декількома способами: 

  • особисто або уповноваженою особою;
  • поштою з повідомленням про вручення та описом вкладення не пізніше ніж за 5 днів до закінчення граничного строку подання;
  • в електронній формі з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги». До речі, це найбільш зручна форма. Для цього потрібно лише мати кваліфікований електронний підпис (так званий електронний ключ) та доступ до мережі «Інтернет». 

Як подати, відеоінструкції: 

Сервіси ДПС дозволяють частково автоматично заповнювати декларації на підставі облікових даних платника, відомостей про отримані доходи, які є у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податку, та відомостей про об’єкти нерухомого чи рухомого майна. Це значно спростить процес.

Як отримати податкову знижку

Для отримання податкової знижки платник податків подає декларацію про майновий стан та доходи до контролюючого органу, в якому перебуває на обліку. До декларації додаються підтверджувальні документи (копії квитанції, чеків, платіжних доручень, копії договорів про надання послуг, документи про ступінь споріднення тощо), а також паспорт та ідентифікаційний код. 

Податкова декларація подається за вибором платника податків в один із таких способів:

  • особисто платником податків або уповноваженою на це особою в орган ДПС за місцем обліку;
  • надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
  • через Електронний кабінет платника. 

Якщо залишилися запитання, звертайтеся до контакт-центру ДПС: гаряча лінія: 0 800 501 007 (дзвінки безкоштовні). Електронна пошта: idd@tax.gov.ua або через електронний кабінет платника податків. Режим роботи: Понеділок–п’ятниця, з 08:00 до 18:00.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube