Штрафи за незастосування РРО відновлено з 1 жовтня 2023 року. Зокрема, це 100% та 150% при повторному порушенні вартості товарів/послуг у разі невикористання РРО або невидачі фіскального чека
У ДПС повідомили, що на постійній основі моніторять інформацію, розміщену на доступних сайтах, інтернет-майданчиках, платформах, та встановлюють факти можливого порушення порядку проведення розрахункових операцій. Про це 3 грудня повідомила народний депутат Ніна Южаніна.
За словами народной депутатки, тільки протягом листопада 2024 року співробітниками територіальних органів ДПС проведено близько 50 контрольно-перевірочних заходів, під час яких встановлені факти продажу дороговартісної техніки та електроніки без застосування РРО/ПРРО та належного ведення обліку товарних запасів. Суб’єктів господарювання притягнуто до фінансової відповідальності на суму майже 1,4 млн гривень.
“Нагадаю, що штрафи за незастосування РРО відновлено з 1 жовтня 2023 року. Зокрема, це 100% (150% при повторному порушенні) вартості товарів/послуг у разі невикористання РРО або невидачі фіскального чека. Для підприємців на єдиному податку, які не є платниками ПДВ та не продають підакцизні товари, технічно складні побутові товари, медичні засоби чи ювелірні вироби, з 1 жовтня 2023 року до 31 липня 2025 року передбачено знижені штрафи за відсутність РРО — 25% (50%) вартості товарів/послуг, проданих із порушеннями”, - написала Ніна Южаніна.
Українців чекають зміни по єдиному податку для ФОП 1 та 2 групи. Також повернувся обов'язок сплачувати ЄСВ у 2025 році для ФОП за себе. Адже воєнну пільгу на весь 2025 рік зупинили. І військовий збір ввели до сплати. Податковий консультант Михайло Смокович на своєму YouTube-каналі розповів, що ж все ж таки нам потрібно буде сплачувати у 2025 році та в кого будуть діяти пільги.
Перша група єдиного податку буде сплачувати 302,80 гривень на місяць до 20 числа кожного місяця. Також потрібно буде сплачувати 800 гривень військового збору, який розраховується, як 10% від мінімальної заробітної плати. Крім того, є єдиний соціальний внесок з розрахунку 1 760 гривень в місяць.
"Хоча ЄСВ сплачується поквартально, на квартал виходить 5 280 гривень, проте, якщо комфортно платити помісячно, можна платити помісячно. Якщо рахувати помісячно, то загальне податкове навантаження виходить 2 862,80 гривень", - каже Смокович.
Друга група платить 1 600 гривень єдиного податку кожного місяця до 20 числа, 800 гривень - військового збору кожного місяця до 20 числа, ЄСВ - 1 760 гривень. Загалом виходить 4 160 гривень на місяць.
"Третя група платить 5% єдиного податку від доходу, військовий збір складає 1%, ЄСВ - 1 760 гривень з розрахунку на місяць", - наголосив Смокович.
За його словами, 5% єдиного податку та 1% військового збору сплачуються по завершенню кварталу, не пізніше 10 днів з крайньої дати подачі декларації. Тобто після завершення кварталу є 40 днів для того, щоб сплатити єдиний податок та військовий збір.
Раніше ми писали, що в Україні закон про рекордне підвищення податків набув чинності 1 грудня. Зміни передбачають підвищення податків для фізичних осіб та підприємців. Зокрема, підвищення військового збору збільшилось з 1,5% до 5%. Це стосується всіх, окрім військовослужбовців. Народна депутатка Ніна Южаніна перелічила, які податки зростуть:
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.