Посадовці несанкціоновано втручалися у податкові бази даних і підробляли цифрові підписи керівників компаній
В Україні припинили розкрадання активів компаній, які опинилися на тимчасово окупованих територіях нашої держави. До оборудки причетні посадовці Державної податкової служби. Через незаконні дії чиновників підприємці втратили понад 150 мільйонів гривень.
Про це повідомили у Службі безпеки України. Слідчі з'ясували, що схема полягала у махінаціях із ПДВ. Зокрема, ділки привласнювали "податковий ліміт", який належав українським компаніям, що опинилися під тимчасовою окупацією рашистів. Це давало їм право сплачувати менше власного ПДВ і заробляти на цьому десятки мільйонів гривень. До незаконної діяльності причетний керівник управління з питань запобігання та виявлення корупції Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області та два його підлеглі колеги.
"Для реалізації схеми її учасники несанкціоновано втручалися у податкові бази даних і підробляли цифрові підписи керівників компаній. Це дозволило ділкам в електронних кабінетах платників податків тимчасово непрацюючих підприємств реєструвати фіктивні господарські операції з афілійованими комерційними структурами", - зазначили у СБУ.
Оборудки проводилися без відома керівників підприємств з непідконтрольних територій і мали на меті викрадення їхніх активів шляхом безпідставного перенесення на них зобов’язань зі сплати ПДВ. Трьом чиновникам і двом їхнім спільникам, у тому числі "бухгалтерці", яка вела чорну бухгалтерію ділків, повідомили про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:
"Тривають слідчі дії для встановлення і притягнення до відповідальності всіх винних осіб", - додали у СБУ.
У середу, 1 лютого, співробітники ДБР провели обшук у керівництва столичної податкової. Зокрема, у виконуючої обов'язки голови податкової служби Києва. Її викрили на багатомільйонних незаконних схемах збагачення. Жінка за гроші приймала рішення щодо невідповідності критеріям ризиковості платників податків для низки підприємств. Вона була головою комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління Державної податкової служби у Києві. Разом з іншими членами комісії жінка без законних на те підстав приймала рішення про відповідність або невідповідність критеріям ризиковості платників податків, що спричинило тяжкі наслідки. Крім того, вона реалізовувала через своїх довірених осіб схеми щодо штучного завищення валових витрат деякими підприємствами, ведення підприємницької діяльності без реєстрації ФОП та подання недостовірних відомостей про доходи. За експертними оцінками до тіньового обігу потрапляло понад 15 мільярдів гривень. Нещодавно стало відомо, що виконуючу обов'язки голови податкової служби Києва звільнили, але вона подала до суду.
Раніше ми писали про обшуки у керівництва податкової Києва. Крім того, "Укртатнафта" доплатила півмільярда податків після обшуків СБУ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.