Український лідер сподівається на прорив у питанні використання далекобійних ракет по території РФ
Президент України Володимир Зеленський планує зустрітися з президентом США Джо Байденом на полях Генеральної асамблеї ООН у вересні. Лідери країн поговорять про результати своєї співпраці. Крім того, український президент намагатиметься зрушити з мертвої точки дискусію про можливість бити далекобійною зброєю територією РФ, оскільки головна перешкода зараз - це позиція США.
Про це президент зізнався у коментарі журналісту 1+1 в ефірі телемарафону 7 вересня. Виходячи із сказаного, Зеленський бачить цю зустріч із Байденом підсумковою, оскільки незабаром каденція американського лідера завершується.
"Якщо ситуація в країні дозволятиме мені виїхати на Генасамблею у вересні, будемо підсумовувати результати усіх попередніх зустрічей з президентом Джо Байденом, дуже сподіваюсь на результат", - зазначив він.
Президент України визнав, що серед партнерів України все ще немає консенсусу на використання далекобійної зброї по території Росії. Але, з його досвіду, в таких рішеннях треба наполегливо продовжувати аргументацію. Український лідер нагадав, що, колі він працював над дозволом на використання відповідної зброї по території тимчасово окупованого Криму, тоді також не було консенсусу. А потім почалася бавовна.
"Важливо знайти ключ до хоча б однієї країни, й інші можуть підтягнутись. Розраховую на це", – зазначив Зеленський.
6 вересня очільник Пентагону Ллойд Остін на пресконференції за підсумками засідання 24-го "Рамштайну" заявив, що Сполучені Штати Америки все ще не надають дозвіл Україні на удари по військових цілях вглиб Росії. Остін зазначив, що жоден вид зброї не стане вирішальним у цій війні. Він також підкреслив, що Україна вже має значний арсенал засобів, здатних завдавати ударів на більші дистанції, ніж ATACMS або Storm Shadow.
Нагадаємо, адміністрація Байдена також не дає Британії та Франції дозволити Україні використовувати їхню зброю, таку як Storm Shadow/SCALP, за межами української території. Дозвіл від США тут потрібен через американські компоненти в ракетах.
The Economist 2 вересня спрогнозував, що у Зеленського залишається остання нагода переконати Байдена та отримати дозвіл на далекобійні удари по РФ. На думку видання, цей шанс – якраз зустріч на Генасамблеї ООН, яка відкривається 22 вересня у Нью-Йорку.
6 вересня в Німеччині відбулося засідання Контактної групи з оборони України, на якому був Зеленський. Він наголосив на необхідності рішучих дій з боку партнерів для протидії російському повітряному терору.
Зеленський під час засідання контактної групи у форматі "Рамштайн" закликав західних партнерів вжити заходів, щоб припинити російську агресію вже цієї осені. Ще раніше він заявляв, що дозвіл на удари далекобійною зброєю по Росії мають надати чотири країни: США, Велика Британія, Франція та Німеччина. Окрім цього Україна передала адміністрації США список стратегічних цілей для ударів ракетами ATACMS по території Росії. Це підтвердив міністр оборони України Рустем Умєров.
Незважаючи на відсутність далекобійних ракет і відповідних дозволів, західні партнери України за підсумками сьогоднішньої 24-ї зустрічі Контактної групи з питань оборони передадуть Києву багацько техніки. Серед військової допомоги є танки Leopard, гаубиці Panzerhaubitze 2000, двигуни до авіаракет та боєголовки до них, а також вагомих 40 мільйонів євро для підтримки енергоінфраструктури.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.