Більшість країн-партнерів висловились щодо терористичного акту, який вчинили окупанти 8 липня
Світова спільнота не змовчала щодо масованого ракетного удару по Україні армії РФ, який відбувся 8 липня. Під час атаки окупанти поцілили по найбільшій в країні лікарні "Охматдиту", де на лікуванні перебувають сотні важкохворих дітей. Лідери країн-партнерів зробили гучні заяви та закликали до посилення підтримки України.
Одні зробили відповідні дописи на своїх сторінках у соцмережах, а інші записали звернення, які показали на провідних каналах. Не змовчали лідери Британії, Чехії, Польщі, Естонії, Молдови, а ще представники Латвії, Литви, США, Італії, Німеччини й Австрії.
Так, прем'єр-міністр Британії Кір Стармер назвав цей удар одним з "найганебніших вчинків" росіян. Й додав, що його країна й надалі підтримуватиме Україну.
"Атака на невинних дітей. Найганебніший з учинків. Ми разом з Україною виступаємо проти російської агресії - наша підтримка не ослабне", – заявив він.
Президентка Молдови Мая Санду наголосила, що в "Охматдиті" врятували життя тисячам дітей, а наразі вона лежить у руїнах. Все через зневагу росіян до людей та їх життів.
"Вражена атакою Росії на дитячу лікарню в Києві. Ця лікарня, яка врятувала тисячі дітей, тепер лежить у руїнах. Кремль перетворив цю війну на війну проти дітей. Така відсутність гуманності та зневага до людського життя - це все, проти чого ми виступаємо", – заявила лідерка Молдови.
Лідер Латвії Едгарс Рінкевичс теж прокоментував цей жахливий удар по Україні. Він закликав США та інші країни зняти всі можливі обмеження щодо зброї, щоб ЗСУ могли її використовувати "проти законних військових цілей.
"Жахливий і боягузливий напад Росії на дитячу лікарню "Охматдит" у Києві. На майбутньому саміті НАТО у Вашингтоні ми маємо надати Україні додаткову військову підтримку. Усі обмеження, накладені на Україну для використання зброї проти законних військових цілей, мають бути зняті", – йдеться у повідомленні.
Президент Чехії Петр Павел наголосив, що цей напад неможливо вибачити Росії. Крім того, на його думку, він свідчить про те, що Путін не збирається зупинятись, а тому питання війни в Україні повинно стати головним на Саміті НАТО.
"Напад на дитячу лікарню в Києві та багатьох інших містах України є доказом того, що путінська Росія не зупиниться ні перед чим. Нападати на найбільш вразливих не можна вибачити. Я збираюся поїхати на саміт НАТО, де я очікую консенсусу, що ми всі бачимо Росію як найбільшу загрозу, до якої ми повинні бути повністю готові", – наголосив Павел.
Не змовчала й прем'єр-міністерка Естонії Кая Каллас. Вона засудила російську атаку на Україну й закликала надати нашій країні якомога більше підтримки.
"Шокуючі кадри влучань російської ракети в лікарню "Охматдит" – найбільшу дитячу лікарню в Україні. Це нагадування про те, чому ми повинні підтримувати Україну і чому відверті російські військові злочинці повинні бути притягнуті до відповідальності", – сказала Каллас.
США також висловились за розслідування удару по "Охматдиту", назвавши його воєнним злочином РФ проти України та мирного населення. З відповідною заявою виступив директор із питань Євроради національної безпеки Білого дому Майкл Карпентер.
"Це жахливо, це не може бути обґрунтовано, і звісно це має бути розслідувано. Атака на пологовий будинок, а також на дитячу лікарню – на жаль, це відбувається не вперше під час війни. Я розраховую, що цей удар потребуватиме глибшого вивчення і розслідування", – сказав Карпентер.
Генсек НАТО Єнс Столтенберг висловився загалом про ракетний удар по Україні 8 липня. Він запевнив, що на найближчому саміті НАТО ухвалять рішення щодо подальшого посилення підтримки України.
"Росія продовжує свою жорстоку війну в Україні. Тільки сьогодні ми стали свідками жахливого ракетного обстрілу українських міст, внаслідок яких загинули ні в чому не винні мирні жителі, включаючи дітей. Я засуджую ці огидні напади", - сказав він.
Глава МЗС Італії Антоніо Таяні теж звинуватив Росію у воєнному злочині. Він заявив, що країна й надалі буде підтримувати боротьбу України за її незалежність.
"Це воєнні злочини, які мають бути засуджені всім міжнародним співтовариством. Уряд і надалі захищатиме суверенітет України та її народу", – наголосив Таяні.
Верховний представник Євросоюзу з питань зовнішньої політики та політики безпеки Жозеп Боррель закликав світ надати Україні додаткові системи ППО, щоб наша країна змогла закрити своє небо. Також зазначив, що винні будуть притягнуті до відповідальності за скоєне.
"Росія продовжує безжально нападати на українське цивільне населення. Сьогоднішні повітряні атаки вбили і поранили десятки людей, а також зруйнували найбільшу київську дитячу лікарню "Охматдит". Україні зараз потрібна ППО. Усі винні в російських воєнних злочинах будуть притягнуті до відповідальності", – наголосив Боррель.
Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс взагалі пов'язав цей удар з Самітом НАТО, який розпочнеться 9 липня у Вашингтоні, та заявив, що так Росія "вітає" з ним.
"Путін вітає саміт НАТО бомбардуванням дитячої лікарні, наче потрібні якісь роз’яснення, чому Україна має мати всіляку підтримку зараз, а реальні гарантії безпеки в майбутньому", – заявив Ландсбергіс.
Посол Німеччини в Україні Мартін Єгер наголосив, що так росіяни показують свою готовність до перемовин та миру. Він акцентував саме на жертвах цього ракетного удару, яких вже десятки.
"Сьогодні вранці Росія завдала масованого ракетного удару по Україні, в т.ч. по Києву. Руйнувань зазнала і дитяча лікарня "Охматдит". Багато жертв у Києві, є загиблі, поранені. Це війна проти цивільного населення. Так виглядає готовність Росії до переговорів і її бажання миру", – сказав дипломат.
Посол Австрії Арад Бенкьо теж поширив допис, доповнивши його відео із місця влучання у "Охматдит". Він наголосив, що це "чистий терор" проти маленьких українців.
“Цього разу влучило у дитячу лікарню “Охматдит”. Австрія багато років підтримувала цей центр і багато його відділень. Це заклад, що піклується про немовлят і дітей. Ця російська атака – це чистий терор”, – зазначив Бенкьо.
Росія, як і завжди, вдалася до брехні та лицемірства. Пропагандисти заявляють, що країна-агресор "атакує лише військові об'єкти". Наприклад Соловйов, назвав фейком слова глави Офісу президента Андрія Єрмака, щодо того, що РФ свідомо випустила ракету по дитячій лікарні. Він заявив, що "справжньою ціллю" нібито було залізничне депо, розташоване за 700 метрів від Охматдиту. А ось лікарня, на думку пропагандиста, "постраждала від української ППО".
Інші путіністи суперечили Соловйову й цинічно раділи цьому "ювелірному" удару по "Охматдиту", бо за їх інформацією, у лікарні облаштували "воєнний шпиталь" й лікували не дітей, а військових ЗСУ. Також росіяни висловлювали думку, що наче ракетного удару взагалі не було, а здетонувала бомба, яку заклали у приміщенні самі українці. І цю провокацію готували за участю британських та американських спецслужб, а криваві кадри наслідків "знімали професійні фотографи".
Відомо, що під час масованої атаки росіяни били по Україні різними типами ракет. Саме по "Охматдиту" прилетіла крилата ракета Х-101. Станом на 17:15 у лікарні загинуло двоє осіб (обоє - дорослі, зокрема, одна лікарка). Також 16 отримали поранення. Загалом під час атаки у Києві загинуло 22 особи, постраждало - 72. Але мер Києва Віталій Кличко стверджує, що постраждалих вже 96.
Загалом росіяни 8 липня випустили по України 38 ракет, з яких 30 знищила ППО. З 13 запущених ракет Х-101 вдалося збити 11.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.