Ласкаво просимо на Слов'янський Балаган «Трампампум», де Еммануель Макрон, принц Вільям, Олаф Шольц і багато інших вряди-годи поміняють свої серйозні капелюхи на святкові корони. А також Елон Маск, який вжився в роль рок-зірки і став... ну, Елоном!
Індійський прем’єр зробив це завдання пріоритетним для себе
Африканський союз увійде до складу групи “Великої двадцять”. Він буде постійним членом, як і Європейський Союз. Зазначається, що лідери G20 оголосять про це під час саміту 9-10 вересня у Делі.
Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на власні джерела.
“Цей крок надасть Африканському союзу з 55 членів, який наразі перебуває у статусі “запрошена міжнародна організація”, той самий статус, що й ЄС”, – йдеться у повідомленні.
Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді, який є організатором цьогорічного саміту G20, зробив включення Африканському союзу до “двадцятки” своїм пріоритетним завданням. Ба більше, з Африкою налагодити відносини і зміцнити зв'язки намагається також і Євросоюз. Це важливо для Брюсселя у той час, коли на африканські страни намагається впливати росія.
Рішення про приєднання Африканського союзу буде частиною процесу, у рамках якого розвинені країни намагаються залучити країни, що розвиваються. Зокрема, йдеться про країни так званого Глобального Півдня, включно з африканськими.
Ця міжнародна міжурядова організація була заснована у 2022 році і об’єднує в собі 55 держав Африки. Мета діяльності – зміцнення єдності та солідарності африканських держав, захист їхнього суверенітету й територіальної цілісності, прискорення політичної та соціально-економічної інтеграції, відстоювання спільних позицій із питань, які становлять інтерес для континенту та його народів. На Асамблеї АС ухвалюють найважливіші рішення. Вона проводиться раз на півроку.
Саміт "Великої двадцятки" відбудеться 9-10 вересня, він пройде у Нью-Делі. Це вже 18-та зустріч у такому форматі. Серед постійних членів Джо Байден (США), очільниця Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, глава Євроради Шарль Мішеля, а також президенти Юн Сок Йоль (Південна Корея), Лула Да Сілва (Бразилія), Сі Цзіньпін (Китай), Емманюель Макрон (Франція), Реджеп Ердоган (Туреччина) та багато інших.
Також стало відомо, що Індія на саміт не запросила президента України Володимира Зеленського. Натомість туди запросили президента країни-агресорки володимира путіна.
Після минулого саміту "Великої двадцятки" Індія не засудила російську агресію проти України. Журналісти Reuters підкреслювали, що представники індії неохоче порушували питання про війну в Україну. У повідомленні від Індії говорилося лише про те, що війна в Україні "завдає великих людських страждань" та посилює проблеми світової економіки.
При цьому в Індії влада не називає війну в Україні саме війною - вони використовують "нейтральний" термін "криза", а також не бажають обговорювати додаткові санкції проти росії.
Нагадаємо, раніше експерти пояснювали, чому Індія не запросила Україну на саміт "Великої двадцятки", та що ще може змінитися.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.