Перед Вашингтоном стоїть завдання залучитися підтримкою країн Глобального півдня у боротьбі з авторитарними режимами
Рішенням лідера Китаю Сі Цзіньпіна та вождя росіян володимира путіна не бути присутніми на саміті G20 в Індії може скористатися Захід. Президент США Джо Байден має намір заручитися підтримкою країн Глобального Півдня, аби відстояти інтереси Сполучених Штатів та тиснути на рф. Зробити це буде простіше без присутності москви та Пекіну на вищому рівні.
Як повідомляє агенція Bloomberg, відсутність двох головних геополітичних супротивників на вересневому саміті створює для президента Байдена можливість сконцентрувати на собі увагу країн Глобального Півдня таких, як Бразилія, Південна Африка, Індонезія та Індія. Видання вважає, що американський президент зосередиться на питанні збільшення фінансування та масштабів діяльності Світового банку та інших банків розвитку, щоби поглибити зв’язки зі світовими економіками, що розвиваються, і запропонувати альтернативу державному кредитуванню Китаю. Вашингтон також має сприяти процесу списання боргів для бідних країн і оголосити фінансування нових інфраструктурних проєктів. Після Саміту заплановано візит Байден до В’єтнаму, де він оголосить про розширення взаємодії з технологічним сектором країни.
Сполучені Штати стурбовані зростанням впливу Китаю у світі, зокрема на країни, що розвиваються. Пекін пропонує біднішим державам Глобального Півдня фінансову допомогу та вливає кошти в інфраструктурні проєкти, чим значно підсилює свій політичний вплив. Ще одним «козирем» КНР є БРІКС — економічний союз, який Сі Цзіньпін та путін прагнуть перетворити на політичний блок.
Вашингтон має намір конкурувати на цьому полі, пропонуючи кращі стандарти екології та захист праці. Адже передбачається, що політичний та економічний вплив Глобального Півдня зростатиме впродовж найближчих десятиліть.
Bloomberg зазначає, що Заходу буде непросто схилити решту країн G20 до таких дій, як рішуче засудження російсько-української війни, оскільки багато країн мають намір налагоджувати відносини з рф та Китаєм. Вплив Пекіну зростає через залучення до форуму БРІКС трьох найбільших нафтогазових держав світу — Саудівської Аравії, Ірану та ОАЕ. Байден сподівається використати саміт для покращення стосунків з арабськими країнами.
Зустріч із наслідним принцом Саудівської Аравії Мухаммедом бін Салманом може виявитися також вирішальною для президентської кампанії в США, адже зростання ціна на нафту провокує інфляцію та невдоволення виборців. На цьому активно грає табір республіканців на чолі з Дональдом Трампом.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.