"Президент Сполучених Штатів має у своєму розпорядженні засоби, які можуть змусити Росію дотримуватися вимог. Деякі з цих засобів можуть бути дуже радикальними, дуже жорсткими, особливо економічного характеру. Але я вірю, що президент Дональд Трамп здатен їх реалізувати"
Це пісня про тих, хто довго віддавав себе без залишку, намагаючись оживити кам’яні серця. Це історія болю і зцілення, втрат і сили. Тут немає більше віри у пусті слова — тільки власний голос, тиша ночі й дорога до себе.
Військовослужбовці мають пільги на іпотеку
За даними Мінекеноміки на середину листопада 67% іпотечних кредитів за програмою «єОселя» отримали військовослужбовці та силовики. Які пільгові умови передбачені для військовослужбовців та як ними скористатися?
Державна програма іпотечного кредитування житла «єОселя» запрацювала у жовтні 2022 року. Взяти у ній участь могли лише кадрові військові, силовики, медики, вчителі та науковці. З серпня уряд розширив програму. Перш за все – для військовослужбовців.
Згідно з рішенням уряду, за військовими та силовиками, які внаслідок поранення під час бойових завдань отримали І-II групу інвалідності та втратили свою посаду, зберігається право на пільгову іпотеку під 3%.
Купівля квартири через єОселя передбачає, що українці братимуть іпотеку в банках, а держава компенсуватиме установам знижену відсоткову ставку.
Однак є обмеження щодо вартості квартири: вона не має перевищувати середню вартість спорудження житла у регіоні, помножену на коефіцієнт.
Для цього беруть середню ціну квадратного метра в області з наказу Мінрегіону та множать її на наступний коефіцієнт:
Для того аби придбати житло, потрібно зайти в додаток Дія, обрати банк, підготувати документи, обрати житло й укласти договори з банком та договір купівлі-продажу. За повідомленням Мінекономіки за програмою пільгового іпотечного кредитування "єОселя" понад 4800 українських родин взяли кредити на загальну суму 7 мільярдів гривень. 67% цих кредитів отримали військовослужбовці та силовики, 12% - педагоги і науковці, 9% - медики за пільговою ставкою 3%. З початку листопада українці отримали за програмою єОселя 215 кредитів на 335 млн грн, серед яких:
Найчастіше кредити брали для придбання житла на вторинному ринку (159 кредитів) та у забудовника (53). Також троє українців взяли кредити на купівлю квартир, що будуються. Лідерами серед регіонів є Київська область, Київ, а також Львівська та Волинська області.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.