Ідея зібрати військовий внесок заднім числом, що передбачає законопроєкт №11416-д, наводить на думку: за останній рік війни в країні накопитилося багато несправедливостей - корупція навколо несправедливої мобілізації, неможливість переговорів, відсутність допомоги від Заходу та неспроможність представників влади це вирішити - головні новини п’ятниці
Такого в Україні ще не було! Держава хоче підняти податки та отримати їх заднім числом. Саме у тому напрямку рухається Верховна Рада, що стало зрозуміло після засідання Податкового комітету ВР, що очолює Данило Гетманцев. Економіка уповільнюється через критичний вплив мобілізації. Навіть на добу не вдасться спланувати графік постачання електрики - кожного дня аварійні відключення в окремих регіонах. Попереду зима, ніхто не розуміє, як її пережити. Тож самий час підвищити податки, вирішили депутати! Інформатор підводить підсумки п’ятниці 4 жовтня. Все йде неправильно, не лише в економіці.
Які саме податки хочуть підвищувати. Ось як це зараз планують в Раді:
Ну і там ще по дрібницях... З метою пом’якшити резонанс, нардеп Железняк, який є близьким другом ініціатору «честного отъема денег у населения» Данилу Гетманцеву, у своєму Telegram повідомив, що питання економічного бронювання вирішено! Мабуть поспішив, бо воно ще не вирішено.
Воно напевно є вшитим у той самий податковий проєкт, бо теж по суті є податком. Не хочеш мобілізовуватися - сплачуй. Можливо то й чесно. Але ось що важливо зрозуміти.
Далеко не все депутати-економісти підтримують вампірську ініціативу щодо збільшення оподаткування пересічних громадян, та ще й заднім числом. Вони вказують, що є інші джерела доходів бюджету. Наприклад депутатка, відомий економіст Ніна Южаніна радила частково закрити диру в бюджеті через збільшення податків для найприбутковішого бізнесу - азартних ігор.
Але 11 депутатів-членів комітету відмовили. Всі - з фракції Слуга народу чи ОПЗЖ. На думку цих депутатів хай краще пересічні громадяни віддають останні гроші державі, а казіно залишуться з надприбутками.
Перший серед цих 11 депутатів, звісно ж, Гетманцев. Бо він є відомий лобіст грального бізнесу. Свою кар’єру починав в М.С.Л. (колись це був відомий лохотрон). Мав юридичну компанію, що обслуговувала «ігорку». Тому ж самому М.С.Л. він допомогав обходити проблеми із законом.
Дивовижний збіг обставин: саме 4 жовтня - рівно рік тому - Інформатор оприлюднив розслідування саме з цього приводу. Ми начебто знали…
Те, що відбувається у податковому комітеті ВР, а скоро буде голосуватися під куполом парламенту, більшістю українців сприймається як велика несправедливість. Кількість таких несправедливостей значно побільшала останнім часом.
Це видно й по новинам. Може новиною дня 4 жовтня стала інформація від ДБР щодо затримання у Хмельницькому голови МСЕК, що видавала білі квитки - за гроші. Особливо сподобалася українцем світлина з чоловіком тієї голови МСЕК, який під час обшуку був у ліжку поруч з купою грошей. Її одразу розтягнули на меми.
Гроши у квартирі голови МСЕК знайшлися усюди: у шафі, шухлядах, просто десь валялися. Перед початком обшуку жіночка викинула з вікна дві сумки з грошима, там було півмільйони доларів.
Загалом Україною пройшов справжній рейд по людям, що заробляли шалені гроші на ухилянтах. Затримання окрім Хмельницького відбувалися у Харкові, Дніпрі та інших місцях.
І попри успіхі правоохронців залишалося відчуття несправедливості. Ось такі люди підвищення податків, що запропановано Гетманцевим, ніяк не помітять. Його не помітять казіно (бо для казіно податки не підвищують). Проте його помітять всі інші. Тих, кого влада мала б захищати, але вважає за краще доїти.
Результати експрес-опитування Європейської Бізнес Асоціації свідчать: у випадку підвищення військового збору до 5% більш ніж половина українських компаній, а саме 55%, не зможе компенсувати цю різницю своїм працівникам. Відповідно, це призведе до зниження реального доходу людей.
4 жовтня викрилися нові, яскраві деталі падіння Вугледару. На відміну від інших українських втрат на Донбасі, де окупант суттєво просунувся останніми тижнями, Вугледар мав стратегічне значення. Зараз військові експерти вирішують, куди далі рухатиметься російська армії - на північ, у напрямку Покровська, чи на захід - до Запоріжжя.
Втрата Вугледару була напрочуд швидка та непередбачувана. Бо за добу перед падінням міста українські аналітики, як і західні, прогнозували - Вугледар можна втримати. Тож від початку було зрозуміло, що там щось пішло не так.
Поступово почали з’ясовуватися деталі. Наказу відступати не було. Люди почали відходити самі. Кажуть, через брак снарядів, зброї, загрозу оточення.
4 жовтня виявилося: На Миколаївщині, у місті Вознесенську зібралися бійці 187 батальону 123 бригади ТрО. Вони усі пішли з Вугледару у СЗЧ. А тепер проводять мітинги, намагаються привернути до себе увагу та встановити справедливість. Кажуть, не мають такого рівня підготовки та зброї, що б дозволяли проводити військові дії на Донецькому напрямку.
Це ніякій не окремий випадок. За даними юристів, станом на кінець вересня у СЗЧ знаходилися щонайменше 100 тисяч військових ЗСУ.
Також 4 жовтня стало відомо, що комбат 186 окремого батальону тієї ж бригади Ігор Гриб застрелився після того, як його підрозділ відійшов з Вугледару і це призвело до остаточної втрати міста. Прощання з Грибом відбулося поруч із Вознесенськом - у сусідньому місті Первомайськ на Миколаївщині.
Все, що трапилося у Вугледарі, це ганьба! Мабуть, саме так скаже більшість тих, хто спостерігає з дивану за подіями на Донбасі. Наприклад, клієнти Хмельницької головчині МСЕК, чоловік якої відпочивав на ліжку з бабла. До речі, той чоловік теж мав інвалідність, повідомили медіа.
Проте зрозуміло, що йдеться тут про дуже складні речі:
Всі ці проблеми мають системний характер. Треба виявити неабияку гнучкість та креативність, щоб розв’язати їх. Людей при владі, які б могли це зробити, не видно. Видно лише тих, кому нічого суттєвого зробити не вдалося.
Підсумком тут могли б бути слова нового генсека НАТО Марка Рютте, який відвідав Київ 3 жовтня. Там він сказав: «Час не на боці України».
Наостанок ще декілька новин Інформатора, над якими варто поміркувати: