В деяких випадках йдеться про одночасне самовільне залишення частини десятками бійців
З початку великої війни понад 100 тисяч українських військових залишили свої частини. В деяких випадках йдеться про одночасне залишення частини десятками осіб. Буває й таке, коли бійці бажають туди не повертатися навіть після виявлення порушення.
Це повʼязано з побоюванням щодо повторення конфліктів, через які солдати вирішили піти у СЗЧ. Про це в ефірі телеканалу Київ24 розповів військовий юрист Центру підтримки ветеранів Роман Лихачов.
"Можу сказати, що точну цифру можуть знати лише ЗСУ. Але точно більше 100 тисяч військовослужбовців (пішли у СЗЧ) з 2022 року. Ця цифра зростає", - розповів юрист.
Адвокат зазначив, що в деяких справах про самовільне залишення частини фігурують по 20-30 осіб. Частина військових, з якими він працював, не хочуть повертатися до своїх підрозділів через страх повторення тих самих конфліктів і проблем, що змусили їх піти. Також у таких бійців є побоювання, що їх використовуватимуть у якості "штрафбату".
У суботу, 21 вересня 2024 року, військовослужбовець 56-ї Маріупольської окремої механізованої бригади Сергій Гнезділов публічно оголосив, що залишає свою військову частину, тобто йде у СЗЧ. Свій вчинок Гнезділов пояснив бажанням привернути увагу до критичних проблем армії, зокрема, відсутності чітких строків служби під час війни. Проти Гнєзділова прокуратура відкрила кримінальне провадження.
зазначимо, що в умовах воєнного стану дезертирство зазвичай карається позбавленням волі на строк від 5 до 12 років. Однак якраз у вересні президент України підписав закон, який звільняє від відповідальності військових за перше дезертирство або самовільне залишення частини, якщо вони повернулися на службу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.