Підтримка російської церкви Новинським: у чому звинувачують олігарха і як він виправдовується

Читать на русском

Олігарх Вадим Новинський відповів на звинувачення СБУ у підтримці російської церкви. Він заявив, що силові структури насправді займаються рейдерством та хочуть забрати його бізнес

Читать на русском
Новинський підвів під рейдерство звинувачення у допомозі УПЦ МП
Новинський підвів під рейдерство звинувачення у допомозі УПЦ МП

Олігарх Вадим Новинський відповів на звинувачення СБУ у підтримці російської церкви. Він заявив, що силові структури насправді займаються рейдерством та хочуть забрати його бізнес

СБУ звинувачує олігарха Вадима Новинського у його підтримці російської церкви в Україні. Силовики прагнуть довести, що цей бізнесмен став одним зі спонсорів УПЦ МП за останні десять років, тому побудували звинувачення на статті 111−2 ККУ, у який йдеться про підтримку агресії росії в Україні.

Втім, сам олігарх вміло підвів всі звинувачення під нібито рейдерство його прибуткового бізнесу й релігійні переслідування. Він будує свій захист саме на такому ґрунті. Про те, у чому саме звинувачують олігарха, і яке покарання у підсумку його очікує, читайте у нашому матеріалі "Олігарх Новинський: в чому звинувачують головного спонсора УПЦ МП, у якого конфісковують мільярдні активи". 

Як розслідують справу Новинського

Розслідування щодо цієї справи продовжується у ракурсі встановлення всіх обставин злочину та притягнення винних осіб до відповідальності. Для цього проводять комплексні заходи за процесуальним керівництвом Офісу Генерального прокурора та при взаємодії з Національним агентством України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА).

У грудні 2022 року Новинський опинився в переліку десяти релігійних діячів, яких підозрюють у зв’язках з росією, переважно з провідними ієрархами УПЦ МП.

Обшуки проводилися у двох ключових артеріях бізнесу Новинського -  офісі "Смарт-Холдингу" та Regal Petroleum.

Новинського вважають одним зі спонсорів російської церкви в Україні. До початку війни він був одним із найбагатших бізнесменів країни, депутатом ВРУ та партнером іншого олігарха -  Ріната Ахметова.

У липні 2022 року Новинський відмовився від депутатського мандату, повідомивши, що зосередиться на гуманітарних цілях та релігійному служінні.

Зараз Новинський у Західній Європі здійснює служіння у російській православній церкві, виконуючи обряди відповідно до її традицій. Згідно з інформацією, керівництво Української православної церкви разом з митрополитом Онуфрієм здійснило візит до нього в Німеччині.

Новинський відкидає всі звинувачення проти нього

Олігарх Новинський заперечує звинувачення, що були проти нього пред'явлені, твердячи, що це сфальшовані обвинувачення з метою рейдерського захоплення його майна. Він вважає, що СБУ використовують наративи про "проросійського олігарха" та "пособництво державі-агресору", щоб розгорнути серію рейдерських дій щодо його бізнесу.

Новинський стверджує, що СБУ відверто фальсифікувала кримінальну справу щодо передачі йому корпоративних прав компаній на Кіпрі, що зробили "представники держави-агресора" за допомогою маніпуляцій даними та поняттями. За його словами, ця справа є відвертою фальсифікацією з юридичної точки зору і не має жодної судової перспективи.

Новинський також вважає, що причина переслідування його полягає у його релігійних переконаннях. Його арешти та гоніння на активи пов'язані з гоніннями проти канонічного православ'я, зі спробами відібрати Києво-Печерську та Почаївську лаври, захопленнями храмів та кампанією очорнення духовенства. Він заявляє також, що його переслідують за його позицію у питанні віри.

Арешти раніше пов'язаних з моїм ім'ям активів збіглися у часі з гоніннями проти канонічного православ'я, спробами відібрати Києво-Печерську та Почаївську Лаври, захопленнями храмів та кампанією очорнення духовенства. Мене переслідують за мою позицію у питанні віри, - написав він.

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що в Україні арештували активи олігарха та колишнього нардепа Вадима Новинського. Їхня загальна вартість становить понад 10,5 мільярда гривень. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.