Очільник Міноборони запевнив, що країни формату "Рамштайн" і НАТО розширять підтримку України
Україна нарешті отримає новітні системи протиповітряної оборони. Йдеться про норвезькі зенітні ракетні комплекси NASAMS. Тисячі наших бійців пройшли підготовку, а десятки тисяч готуються до навчань у країнах-партнерах.
Про це повідомив міністр оборони України Олексій Резніков. Він розповів деталі нещодавнього шостого засідання у форматі "Рамштайн".
За його словами, проведено низку змістовних двосторонніх переговорів, зокрема з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом та очільниками оборонних відомств зі США, Канади, Німеччини, Франції, Нідерландів, Данії та Польщі. Очільник Міноборони запевнив, що країни формату "Рамштайн" і НАТО розширять підтримку України. Він нагадав, що Україна вже отримала багато допомоги від партнерів і продовжує її отримувати. Також Україна впроваджує Натівську систему Logfas для забезпечення обліку та логістики і проводить реформу системи оборонних закупівель за принципами НАТО.
За словами Резнікова, Україна вже опанувала понад 300 стандартів НАТО і продовжує здійснювати одну з наймасштабніших трансформацій сил оборони з часів Другої світової війни, до того ж – під час активної фази бойових дій. Міністр оборони очікує, що скоро у партнерів "закінчаться аргументи" не надавати Україні літаки і танки.
"Адже Україна довела не тільки здатність надзвичайно ефективно використовувати надане озброєння на полі бою, але й продемонструвала високу відповідальність і неухильне дотримання зобов’язань", - акцентував Резніков.
За словами Резнікова, одразу за підсумками "Рамштайну-6" міністр оборони США Ллойд Остін та голова об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі публічно визначили основним пріоритетом надання допомоги у створенні інтегрованої протиповітряної та протиракетної системи захисту українського неба. Він пояснив, що цей потужний сигнал отримали понад 50 країн, які зараз розглядають варіанти участі у цій роботі на практичному рівні.
Резніков також повідомив, що Іспанія вирішила надати Україні модернізовані ЗРК HAWK, а Велика Британія та Нідерланди вже оголосили про наміри надати додаткові ракети для системи ППО/ПРО. За словами міністра оборони, зараз триває інтенсивний діалог з французькими друзями щодо ЗРК "Сrotale", а також щодо комплексів Samp-T.
США ще на початку повномасштабного вторгнення росії на територію України ініціювали роботу контактної групи з оборони України у Німеччині на авіабазі "Рамштайн". Уже відбулось шість таких засідань, на яких партнери узгоджують надання військової допомоги Україні. У ньому беруть участь очільники оборонних відомств та воєначальники з майже 50 країн з усього світу.
Нагадаємо, Пентагон створить нове командування, яке займеться озброєнням України. Крім того, Норвегія та Британія передадуть Україні мікродрони.
Також Інформатор писав, що Іспанія вирішила не передавати ЗСУ танки Leopard 2.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.