Іспанія вирішила не передавати ЗСУ танки Leopard 2

Читать на русском

Ще три тижні тому уряд Іспанії заявляв, що вони готові до кінця цього року передати десять своїх танків

Читать на русском
Іспанія вирішила не передавати ЗСУ танки Leopard 2

Ще три тижні тому уряд Іспанії заявляв, що вони готові до кінця цього року передати десять своїх танків

Іспанія вирішила взагалі не передавати Збройним силам України танки Leopard 2. Для прийняття цього рішення країні знадобилось два місяці. 

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на військовий портал Defence Express.

Ще три тижні тому уряд Іспанії заявляв, що вони готові до кінця цього року передати для ЗСУ 10 своїх танків Leopard 2A4 зі складів зберігання, але Мадриду потрібно до 15 мільйонів євро для ремонту цієї бронетехніки. Міністерка оборони Іспанії Маргарита Роблес говорить, що усі іспанські Leopard 2A4 на базах зберігання мають настільки поганий технічний стан, що такі танки в принципі небезпечно відправляти на фронт. І це начебто стало зрозуміло лише після трьох тижнів відповідних перевірок та випробувань.

Уряду Іспанії не вистачило волі зламати опір своїх військових у питанні підтримки України. Бо у минулому "раунді" була така конфігурація – на складах зберігання в Іспанії є взагалі-то 53 танки Leopard 2A4, але армія готова віддати лише десяток, інші 43 – потрібні як шасі до БРЕМ чи як "донори запчастин". За даними The Military Balance, на кінець 2021 року армія Іспанія нараховує 327 танків типу Leopard 2. І що саме заважає передати нашим захисникам саме стройові танки – Іспанія відмовчується.

Нагадаємо, Україна отримає від ЄС понад 90 вантажівок для військових. Крім того, Велика Британія надасть Україні кошти на ремонт залізниці для експорту зерна.

Також Інформатор писав, що Німеччина поставить Україні 16 специфічних гусеничних машин Biber.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.