До Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля направили звернення щодо необхідності розгляду відставки очільниці Мінветеранів
В Українському кризовому медіацентрі у Києві відбувся брифінг за результатами першого публічного звіту Юлії Лапутіної, яка три роки обіймає посаду Міністра у справах ветеранів. Раніше Громадська рада при Міністерстві у справах ветеранів України неодноразово робила заяви з закликом ініціювати публічну презентацію Міністром нової ветеранської політики, про наявність та реалізацію якої очільниця Міністерства наголошувала в чисельних медійних комунікаціях. Крім того, вона мала звітувати про роботу міністерства.
Заслухавши довгоочікуваний звіт Міністра, члени Комітету Верховної ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів вирішили направити звернення до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля щодо неефективного управління та необхідності розгляду відставки чинного міністра у справах ветеранів.
З цього приводу на брифінгу виступили представники Громадської ради Мінветеранів, громадських організацій, родин загиблих та ветерани. Вони озвучили ключові напрямки нереалізованої ветеранської політики та наслідки, до яких це призвело – на їх думку, відбулося неефективне використання бюджетних коштів та корупційні схеми.
Нагадаємо, що результати звіту Рахункової палати засвідчили неефективне управління Мінветеранів коштами бюджетної програми в умовах гострого бюджетного дефіциту під час воєнного стану. Зокрема, за результатами аудиту встановлено факти неефективного використання коштів державного бюджету на загальну суму 182,1 млн грн.
«За 3 роки правління Міністерки у справах ветеранів, Ю. Лапутіної, було зруйновано Міністерство як інституцію, ветерани не довіряють своєму Міністерству. За ветеранів борються усі, крім самої Міністерки у справах ветеранів», - вважає членкиня Правління Громадської ради при Міністерстві у справах ветеранів Богдана Левицька.
Спікери брифінгу публічно заявили про наступні провали у роботі Мінветеранів:
«Після комунікації з Міністром у справах ветеранів, складається враження, що нашим полеглим Героям, після їх загибелі за Батьківщину, немає місця а ні в столиці, а ні в України, щоб гідно вшанувати, момеріалізувати їх пам’ять», - прокоментувала питання відсутності цвинтаря для військових Віра Литвиненко, засновниця ГО родин загиблих захисників України, мама загиблого бійця.
У громадськості викликала сумніви і відбудова Бородянського Центру соціально-психологічної реабілітації населення. У Громадській раді при Мінветеранів повідомили, що переможці тендерів на загальну суму 258 296 853,62 грн - компанії з сумнівною репутацією, які неодноразово з'являлись в розслідуваннях журналістів та фігурують в кримінальних справах.
«Також щодо призначення керівників Бородянського Центру соціально-психологічної реабілітації населення – відповідно до Положення їх призначає саме міністр. Однак з квітня 2023 року їх змінилось четверо і по кожному в публічних джерелах є інформація як про осіб, що мають сумнівну репутацію та ймовірно пов`язані з колишніми регіоналами або з компаніями, що є фігурантами кримінальних справ», - заявили у Громадській раді при Мінветеранів.
Наприклад, за інформацією Богдани Левицької, одним з керівників установи був Пономаренко Олега Олександрович, 11.04.1972 р.н., м.Краматорськ. Відповідно до офіційної відповіді з 16.03.2023р. він був заступником директора Бородянського Центру соціально-психологічної реабілітації.з 03.04.2023 року по 16.08.2023 р. директор Бородянського Центру соціально-психологічної реабілітації. Раніше, за даними Опендатабот, Пономаренко працював в АТ «ТОРГОВИЙ ДІМ АСТРОН» ( код ЄДРПОУ 44524873), яка пов'язана з Родіним Сергієм Вікторовичем та Машненковим Костянтином Анатолійовичем - вихідців з Партії Регіонів. За даними ресурсу Наші Гроші, вони були тісно пов'язані з родиною колишнього генпрокурора - зрадника України прокурора Віктором Пшонкою та його сином Артемом.
Діяльність Мінветеранів нині викликає чимало запитань. Лише за останній період тут змінилося три державних секретаря, декілька разів реформувалася структура міністерства.
«Кількість учасників бойових дій, поранених, членів сімей загиблих почала збільшуватися. А роботи так і не відбулось. І я на минулій конференції з депутатським корпусом просто сказав: «Пані міністерко, ви маєте піти з цієї посади. Тому що ви некомпетентна», - резюмував Голова громадської ради при Міністерстві у справах ветеранів Дмитро Шатровський.
Наталя Толуб
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.