Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Таке збільшення передбачено в новій постанові уряду
Значній кількості чиновників в Україні можуть збільшити зарплати вдвічі під час війни. Це торкнеться працівників деяких місцевих державних адміністрацій.
Про це йдеться у постанові уряду № 787 від 21 листопада. Там зазначається, що збільшення зарплати розглядається для працівників держадміністрацій, які працюють на прифронтових та звільнених територіях України.
«Місцеві державні адміністрації на територіях відновлення (тих, де велися бойові дії або вони були тимчасово окуповані) та прифронтових територіях можуть отримувати додаткові кошти з місцевих бюджетів на оплату праці працівників до 100% від розміру фонду оплати праці, затвердженого у державному бюджеті», - йдеться в постанові.
Згідно з постановою уряду, до території відновлення відноситься територіальна громада, що відповідає хоча б одному з таких критеріїв:
У лютому 2023 року Мінреінтеграції оновило перелік територій України, на яких ведуться бойові дії, або вони тимчасово окуповані, на основі якого внутрішньо переміщені особи отримують виплати.
До переліку територій можливих та активних бойових дій увійшли населені пункти в Дніпропетровській, Донецькій, Миколаївській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській та Запорізькій областях.
Зараз в Україні середня зарплата становить 18 542 грн. Для порівняння, у сусідній Румунії, де зарплати вважають низькими як для ЄС, у середньому робітникам платять 62 305 грн, тобто в 3,3 раза більше. Тобто, наступного року український педагог, навіть після підвищення зарплати, не дотягатиме до середньої.
Мінімальна зарплата в Україні не змінювалася з 1 жовтня 2022 року і становить 6 700 гривень. З 1 січня 2024 року вона змінюватиметься від 1 січня це може бути 7100 грн, а з 1 липня 2024 - 8 000 грн.
Розмір мінімальної зарплати має становити близько 50% середньої, йдеться у розрахунках Міжнародної організації праці. У ЄС діють жорсткіші рекомендації. Там вважають, що мінімалка має бути на рівні 60% середньої. Отже, якщо виконувати рекомендації Міжнародної організації праці, то мінімалка у 2024-му має становити 10 904,5 грн, а не 8 000 грн. Якщо ж користуватися рекомендацією ЄС - то 13 085,4 грн.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.