Юрист вказав, що бронювання тепер буде лише в електронному форматі через Дію, де будуть погоджені списки
В Україні поступово вводиться система електронного бронювання з новими критеріями. В ній не можна буде включити військовозобов'язаних, які не оновили свої дані чи не стоять на обліку. Про це 18 листопада розповів у ефірі телеканалу "Київ 24" військовий юрист Роман Лихачов.
Лихачов коментуючи аудит критичних підприємств припустив, що "вже вводиться приховане економічне бронювання". За його словами, поступово вводяться система електронного бронювання з новими критеріями.
"В першу чергу поступово вводяться критерії, я б сказав би, що це вже приховане економічне бронювання, яке вводиться. Ми бачимо рівень середньої зарплати - це 20 тисяч гривень на підприємстві і не просто у працівників, які бронюються, а в цілому на підприємстві, тобто це досить високі показники для більшості підприємств. По-іншому тепер будуть рахуватися військовозобов'язані, якщо раніше підприємства рахували просто всіх, включаючи військовозобов'язаних жінок, тих, хто має право на відстрочку і виходило 50% людей. В такому випадку 50% буде рахуватися тільки від тих, хто немає права на відстрочку, не будуть враховуватися військовозобов'язані жінки, тобто набрати ось ці 50% буде важко. Саме бронювання тепер буде лише в електронному форматі через Дію, там будуть погоджені списки. До бронювання не можна буде включити військовозобов'язаних, які не оновили свої дані, не стоять на обліку, або перебувають у розшуку. Забронювати людину, яка не прийшла у військкомат і не оновила свої дані буде не можливо", - пояснив Лихачов.
15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. До 15 листопада був проведений аудит підприємств та організацій, які мають статус критичних та мають право бронювати співробітників. За результатами аудиту було виявлено низку проблемних моментів, які потрібно усунути.
«Перш за все, регіональні та галузеві критерії критичності підприємств тепер будуть погоджуватись із Міністерством оборони та Міністерством економіки. По-друге, для приватного сектору зарплатний критерій та відсутність боргів перед бюджетом — це тепер обов’язкові пункти, аби бронювати своїх працівників», — наголосив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
Зокрема, нарахована середня зарплата у підприємстві й у заброньованого працівника повинна бути не менше 2,5 мінімальних зарплат. Прем’єр-міністр підкреслив, що це дозволить зменшити ризик зловживань, коли компанії працевлаштовують людину заради «тіньової» домовленості про бронювання. Як повідомив Шмигаль, усі бронювання з 1 грудня будуть здійснюватися через Дію. Відбуватиметься щомісячний моніторинг підприємств та організацій, щоб вони відповідали всім критеріям.
«Відповідальним міністерствам доручено детально пояснити всі аспекти та логіку оновленої системи. Необхідно дати вичерпні відповіді на всі запитання», — відзначив Шмигаль.
Він додав, що новий порядок діятиме з 1 грудня. Водночас для всіх, хто вже має відстрочки, буде перехідний період на нові умови до 28 лютого. До цієї дати всі підприємства мають поновити бронювання своїх працівників згідно з новими умовами незалежно від того, як і коли воно відбувалося.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.