Підготовка до виборів в Україні почалась - політолог Кулик

Політолог вважає, що у Верховній раді готові проголосувати за вибори та виділення грошей з бюджету

Вибори
Політолог Кулик заявив про початок підготовки до виборів в Україні

Хоча в оточенні президента Зеленського кажуть, що під час війни вибори не проводитимуть і грошей у держбюджеті на це не передбачено, політолог Віталій Кулик вважає, що підготовка почалась. Штаби запустили. Триває підбір кандидатів.  

Як зазначив політолог Віталій Кулик, розмови про підготовку до виборів не з'являються на пустому місці. Вже навіть розмірковують щодо приборкання рейтингу військових, які заважають електоральному бліцкригу. 

"Якщо ми говоримо про внутрішньополітичний контекст, логіка електоральна нікуди не зникає. Ми знову і знову чуємо про те, що готуємося до виборів. Штаби запустили, людей знайшли, кандидати підбираються, зокрема з фракції зелених "Слуги народу". Йдеться про те, що потрібно необхідно приборкати рейтинги військових, бо заважають електоральному бліцкригу. Ці всі розмови з'являються не на пустому місці", - сказав Кулик. 

Як же проводити вибори, якщо проєкті державного бюджету на 2024 рік не містить на це коштів? На думку Кулика, у будь-який момент можна внести зміни, які передбачать ці необхідні чотири мільярди гривень. 

"Критична маса людей у Верховній раді готових проголосувати за вибори та виділення грошей у бюджеті є - 226 плюсиків. І вони забезпечаться не лише голосами монобільшості. Це означає запуск уже фактичних контурів політичних суб'єктів майбутньої політичної компанії. Якщо є ці розмови, тоді треба озвучити правила гри", - наголосив Кулик.

За словами Кулика, також варто почати дискусію з політикумом навколо того, яким буде виборчий закон. Або поставити раз і назавжди крапку, що виборів не буде. 

"Або тоді створюється в'язке болото для того, щоб не визначатися з правилами гри та в маніпулятивний спосіб зробити рішучий ривок (бліцкриг). Воно ні до чого хорошого не доведе. Наприклад, запускаємо вибори на останніх двох місяцях перед самою датою їх проведення, вносимо гроші в бюджет, озвучуємо, що голосування у нас у смартфоні й стартуємо. При цьому ми намагаємося контролювати інформаційний простір, чинимо тиск на опонентів, Захід нам каже, що хлопці ви махлюєте, на Банковій сподіваються, що це зійде їм з рук, бо в країні йде війна і списують на це всі негаразди з демократією. Результат буде неоднозначний. Звинувачення у нелегітимності звучатимуть постійно", - акцентував Кулик. 

Політолог підкреслює, що для долі України дуже важливо, щоб вибори відбулись чесно, прозоро та демократично.

"Деякі на Банковій вважають, що ми зараз зманіпулюємо, пояснимо Заходу що в нас гарна картинка і все буде легітимно, суспільство через телемарафон буде прокачано, відповідно ми вийдемо на правильний результат - три політичні сили заходять у парламент, формують коаліцію і далі все, як було. Результату такого не буде, як вони вважають. Це підриває основи легітимності, тоді у суспільства питань буде більше, не тільки про яйця по 17 гривень або відкати для міністрів та оточення самого Зеленського", - розповів Кулик. 

 

Вибори президента України 

Чергові вибори президента України заплановані на 2024 рік. Оскільки 24 лютого 2022 року через повномасштабне російське вторгнення в Україні ввели воєнний стан, під час якого проведення виборів заборонене, існує ймовірність перенесення їх на пізніший термін або навіть скасування. Діючий президент України Володимир Зеленський був обраний на цей пост у 2019 році. Він заявляв, що піде на другий термін, якщо вибори будуть у 2024 році. В інтерв'ю УП заступниця спікера ВРУ Олена Кондратюк наголошувала, що провести вільні, демократичні та легітимні вибори в Україні під час воєнного стану нереально. Вона вважає, що українські військові повинні мати можливість не лише брати участь у виборчому процесі, а й балотуватися на виборах.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube