Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Вакцину нададуть в рамках міжнародної програми COVAX, ініційованої Єврокомісією і ВООЗ
Переговори щодо отримання Україною вакцини від коронавірусної інфекції тривають на рівні перших осіб держави. Перші поставки очікуються в березні 2021 року.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на відео розмови прем'єр-міністра Дениса Шмигаля з редактором НВ Віталієм Сичем.
"У березні ми вже отримаємо перший мільйон вакцин, згідно з контрактом COVAX", - сказав Денис Шмигаль.
Вакцинацію проведуть у декілька етапів.Для проведення перших двох необхідно близько 2 млн доз. Всього Україна отримає 4 млн доз вакцин від COVAX.Ними вакцинують медиків і військових.
"Поставки вакцини будуть здійснюватися впродовж усього 2021 року нові партії будуть приходити щомісяця", - підкреслив прем'єр.
Прем'єр нагадав про пріоритетність вакцинації українських медиків. І підкреслив, що ведеться робота над тим, щоб отримати вакцину як можна швидше.
"Вже певні домовленості є, але звичайно вакцину потрібно отримати якомога раніше, щоб ми могли, як і всі інші країни, вакцинувати спершу медиків", - зазначив Шмигаль.
Прем'єр-міністр додав, що в переговорах керівництво країни розділилося. Так, сам прем'єр і президент ведуть переговори на рівні лідерів країн. А ось діалог з компаніями-розробниками і виробниками цілком і повністю ліг на плечі глави українського МОЗ Максима Степанова.
Шмигаль також розповів, що в Україні розроблено національний план з вакцинації, механізм якої планують запустити в лютому 2021 року. Однак, за його даними тільки половина українців готові вакцинуватися.
Однак, в бюджеті на наступний рік закладено спецфонд, на кошти з якого будуть докуповувати нові дози вакцини. Також уряд створить можливість комерційного придбання вакцини в медустановах.
Денис Шмигаль розповів і про небезпеки першої і другої хвиль пандемії. За його словами з першою Україна впоралася під час весняного локдауну поточного року, і це паніка. Українці змогли її перемогти. Загроза другої хвилі все ще є викликом, і це - байдужість. Його нам колективно перемогти ще доведеться.
Раніше Інформатор повідомляв, в Україні вакцинація пройде в кілька етапів для різних груп .
Крім того, Великобританія 8 грудня першою в світі почала масову вакцинацію від коронавірусу вакциною компаній Pfizer / BioNTech.